Голос Лари Фабіан зачаровує з перших акордів будь-якої композиції. Співачку неможливо сплутати ні з ким, настільки самобутній її стиль. Вона виходить на сцену в стриманому вбранні, без танцюристів, адже впевнена, що глядача нічого не повинно відволікати від звучання музики і вокальної майстерності виконавця. Лара Фабіан називає себе людиною світу. І не дивно, адже співає на багатьох мовах і має мільйонну армію шанувальників по всьому світу, в тому числі і в Україні.

Лара Крокер (Фабіан– дівоче прізвище матері співачки) народилася 9 січня 1970 року в бельгійському місті Еттербек. Її мати була родом із сонячної Сицилії, а батько – з прохолодної Бельгії. Співати Лара почала з 4-ьох років. Своїм талантом вона завдячує батькам: мама мала чудовий голос, а батько захоплювався гітарою. Уже в 8 років дівчинка стала ученицею музичної школи при консерваторії, а пізніше вступила до Королівської музичної академії Брюсселя.
З 14 років Лара виступала в різних клубах під акомпанемент батька-гітариста, брала участь і перемагала в багатьох європейських музичних конкурсах. У знаменитому конкурсі відкриття нових талантів «Трамплін Брюсселя» Лара отримала відразу три головні призи, одним із яких був запис платівки. Так у 1987 році була записана перша платівка співачки «L’Aziza est en pleurs».

Наступний етап у житті Лари Фабіан – участь на «Євробаченні-1988» від Люксембургу з піснею «Croire», де вона посіла четверте місце. З цього часу співачка стала активно гастролювати і знайомитися зі світом. У 1989 році дівчина побувала в Канаді. Ця країна зачарувала її настільки, що вона вирішує залишитися тут і прийняти канадське громадянство. Після виходу в світ альбомів «Lara Fabian», «Carpe Diem» та «Pure» Лара стає зіркою першої величини. У 1998 році Лара провела турне по Франції, що закінчилося концертами у паризькій Олімпії, а потім підкорює і Америку, де бере участь у створенні саундтреків до двох американських фільмів — до стрічки Стівена Спілберга «Штучний розум» і мультфільму «Остання фантазія: Парфуми всередині». Кожен альбом Лари Фабіан – особисте одкровення. Її платівка «Усі жінки в мені» присвячена жінкам, які надихнули і вплинули на її життя та творчість.

У 2000-му році виконавиця вирушила в тріумфальне турне по Франції, Бельгії, Швейцарії, згодом були концерти в Москві, в Бейруті, на Таїті. І всюди вона збирала повні зали і відчувала любов глядачів.  Показовий випадок прояву безмежної любові до виконавиці стався на одному з концертів: коли Лара ніяк не могла почати співати пісню «Je t’aime» через сильні емоції, пов’язані з недавньою втратою близької людини, зал став співати замість неї, змінивши головну сходинку композиції «Я тебе люблю» на «Ми тебе любимо».

У 2008 році співачка відвідала і Україну. Вона дала концерт у Києві, а 2010 року в Києві та Одесі. Тоді ж в Україні відбулися зйомки музичного фільму «Мадемуазель Живаго», в основі якого – 12 поєднаних між собою кіноновел на пісні Лари Фабіан, співачка виконала і головну роль. Автор музики і продюсер фільму — російський композитор Ігор Крутий, режисер — популярний український кліпмейкер Алан Бадоєв.  Усі композиції, написані для цього фільму різними мовами, склали окремий альбом «Mademuaselle Jivago».

Лара Фабіан є автором більшості текстів своїх пісень, також вона пише і музику. Піісні виконує французькою, англійською, італійською мовами, якими володіє вільно, а також іспанською, португальською, російською. Зібрані під час концертів гроші виконавиця відправляє на лікування дітей з різними захворюваннями. Одного разу зібраних коштів навіть вистачило на будівництво лікарні.

Крім музики Лара Фабіан має пристрасть до готування. Захопленість цим заняттям вона успадкувала від бабусі і мами. Особливо їй чудово вдається італійська кухня з її неповторним за смаком тірамісу та різотто.

Джерела:

  1. https://uk.perish.info/2081-lara-fabian-biography-best-songs-interesting-facts-li.html – Лара Фабіан
  2. https://liza.ua/materialyi-na-ukrainskom-yazyike/biografiya-lari-fabian-kar-ra-osobiste-zhittya-pisni/ – Біографія Лари Фабіан
  3. https://vmiremusiki.ru/lara-fabian.html – Лара Фабіан. Творчість
  4. https://stuki-druki.com/authors/fabian-lara.php – Лара Фабіан