Сьогодні святкує своє 35-річчя український співак Монатік.

Дмитро – талановитий мультиартист, адже сам пише тексти й музику, ставить хореографію до своїх виступів і якісно її виконує, а також самостійно створює кліпи до пісень. Усі його роботи мають свій яскравий стиль – це нестримна енергетика, барвиста картинка й оригінальні динамічні танці.

Дмитро Сергійович Монатик (сценічний псевдонім MONATIK) народився 1986 року в Луцьку. До 8-го класу в родині ніхто навіть не уявляв, що у них підростає музична зірка. Та в 13 років, побачивши вуличне брейк-данс-шоу, хлопець твердо вирішив, що навчиться танцювати не гірше. Дмитро почав займатися хореографією в групі «DBS Crew» », що стала найкращою «B-boy» командою Західної України. Група гастролювала по всій країні, а юнак швидко став одним із кращих танцюристів у ній. Паралельно Монатік виявив в собі і співочий талант. Незважаючи на любов до музики, хлопець вступає до МАУП на юридичний факультет (батьки воліли, аби він здобув серйозну освіту). Та про музику й танці Дмитро не забуває. Його запрошує до свого шоу-балету Наталя Могилевська, а згодом він вже танцює в балеті «D’arts» – одній із найпопулярніших танцювальних команд у країні. А незабаром Дмитро навіть знімається в кількох епізодах топового в той час серіалу «Мухтар». 

Співак уперто іде до своєї мети, активно входячи в музичне життя країни. У 2011-му році виходить перший повноцінний кліп Монатіка, який називається «ТайУлітаю», створений разом із балетом «D’аrts». Він швидко став популярним, хоча був знятий просто на мобільний телефон. Дмитро випробовує себе в шоу «Танцюють всі!», де доходить до тридцятки кращих танцюристів. А свій вокальний талант демонструє в шоу «Х-фактор», де він пройшов до фінального відбіркового туру і став одним із кращих виконавців. Також Монатік пише пісні для відомих співаків: Світлани Лободи, Анни Сєдокової, Діми Білана, Аліни Гросу. Пісні його авторства стають відомими, а це означає, що в нього справді є талант – отже, потрібно розвиватися сольно.

У 2015 році вийшов перший сольний альбом з креативною, як і властиво Монатіку, назвою – «Саундтрек сьогоднішнЬОГО дня» (С. С. Д.), після чого музичний канал України «М1» віддав співаку титул «Прорив року». У наступному році виходить вже другий альбом «Звучить», який викликав справжній фурор. Як наслідок, Монатік зібрав усілякі премії на національній премії «YUNA». Він отримав статуетки одночасно в трьох знакових номінаціях – «Кращий кліп року», «Кращий виконавець року», «Краще концерт-шоу року». І тепер уже Дмитра самого починають запрошувати на талант-шоу в якості судді. Першим було рейтингове телешоу «Голос. Діти» на телеканалі«1+1», згодом – «Танці з зірками». Він здобув там собі славу найкращого судді, який заохочує будь-які креативні експерименти учасників і лояльно ставиться до їх танцювальних помилок.

У 2017 році співак виступив на відкритті першого півфіналу Євробачення з піснею «Кружить» і зі своїм колективом побував з гастролями в Канаді та США. 

Одна із ознак індивідуального стилю співака – шапочка. Протягом декількох років на всіх публічних заходах він з’являвся тільки з цим аксесуаром. Та все ж таки Монатіку нема чого приховувати – тож зовсім недавно він став виходити в люди і без цього головного убору.

Дмитро має багато захоплень.  Одне з них – малювання. У тінейджерські роки якось він створив цілий власний мультяшний світ. А обкладинка для першого його альбому – теж справа його рук і уяви.

Джерела:

  1. https://znaj.ua/show-business/188792-dmitro-monatik-vid-ryadovogo-tancyurista-do-supermultiartista – Дмитро Монатік: від рядового танцюриста до супермультиартиста
  2. https://clutch.net.ua/uk/stars/12-dima-monatik – Танець, який змінив життя
  3. https://novy.tv/ua/g-space/showbiznes/2019/05/27/10-tsikavih-faktiv-pro-monatik-artista-z-velikim-talantom-i-velicheznim-sertsem/ – Артист з великим талантом і величезним серцем