У сучасній українській мультиплікації відомим є ім’я київського режисера й художника-постановника Олександра Шмигуна, роботи якого були відзначені на багатьох міжнародних фестивалях анімаційних фільмів. Так Олександр був лауреатом XII Міжнародного фестивалю «Крок», лауреатом фестивалю «Відкрита ніч-2005», призером XV кінофоруму «Золотий витязь», призер ХІІ Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів у Севастополі, учасником конкурсної програми фестивалю в Тампере (Фінляндія).

Олександр Шмигун народився в 1980 році в Україні. Після закінчення Київського національного університету культури і мистецтв працював на державній студії анімації «Укранімафільм» режисером і сценаристом. Працював деякий час за кордоном на запрошення іноземних компаній – розробників комп’ютерних ігор. Працював у Швеції, але без рідного повітря почав задихатися – і повернувся на Батьківщину: «Набагато цікавіше жити і дихати тим повітрям, яке я розумію. Набагато цікавіше знімати для тих людей, з якими я розмовляю однією і тією самою духовною мовою. Тут моє все». Олександр Шмигун створює мультфільми для дорослих.

Його філософська «П’єса для трьох акторів»говорить про те, яким злагодженим і органічним може бути виступ ляльок під керівництвом майстра своєї справи. Однак іноді в грі відбуваються збої, на які не можна вплинути. Що ж це – помилка або непідвладне явище? Проводиться паралель із життєвими ситуаціями, коли трапляється щось неминуче, що не піддається контролю – і з цим нічого не поробиш. Ця анімаційна стрічка відзначена на фестивалі в Сан-Паулу (Бразилія), на кінофестивалі у Сопоті (Польща), отримала приз за найкращий анімаційний експериментальний фільм на «АртФілмі» (Словаччина) та перший приз за короткий фільм на Фестивалі ла віла Валладолід (Іспанія). 

Цікавою вийшов і анімаційний фільм «О, Париже!»  про здійснення, хоч і наприкінці життя, заповітної мрії.

Головна героїня фільму — літня жінка, яка все життя мріяла побачити французьку столицю. Вона збирала статуетки Ейфелевої вежі, зберігала листівки й фото із зображенням паризьких вуличок та пейзажів. І ось нарешті на схилі життєвих років вона має квиток, що допоможе їй відправитися в місто мрії. Мультфільм «О, Париже!» був створений на базі студії «Укранімафільм». Олександр впевнений, що на цю студію та на українську анімацію чекає світле майбутнє. Адже тут було знято найкращі українські анімаційні фільми, працювала плеяда талановитих режисерів і художників, і тут є чудова технічна база, яка дає змогу зняти своє кіно, реалізувати свої ідеї. А талановитої молоді у нас вистачає.

Джерела:

  1. http://uaanimateka.blogspot.com/2013/11/blog-post_751.html – Шмигун Олександр
  2. http://kreschatic.kiev.ua/ua/3665/art/1268243400.html – Олександр Шмигун: «Глядача потрібно любити і поважати»
  3. https://www.comboplayer.ru/videos/view/o-parizh-ukraina-2010 – Мультфільм «О, Париже!»