Василенко Анатолій Петрович — легендарний український графік-карикатурист, ілюстратор, батько українських коміксів.

Народився 1938 р. 7 листопада, на Полтавщині, село Нижня Ланна Карлівського району. У двадцять років працював на цукровому заводі і почав створювати сатиричні замальовки для газети місцевої профспілки. Сюжети були присвячені тому, що автор спостерігав щодня. Ці малюнки допомогли Анатолію вступити до Миргородського керамічного технікуму. Він пройшов екзамени за один день, при чому вже після закінчення прийому документів та екзаменів. Все через те, що його сюжети і техніка сподобались викладачам. Після цього вчився у Київському училищі прикладного та декоративного мистецтва.

Робив комікси для видань «Зірка», «Піонерія», «Перець», «Сільські Вісті», співпрацював із «Веселкою», «Дніпром», «Ранком», «Вітчизною», «Україною», «Барвінком», «Малятком», «Соняшником», «Крокодилом». Був головним художником у виданні «Перченя», що проіснувало 9 років, сам робив по 3-4 малюнки для кожного номеру.

Оформив книги «Веселики» Г.Бойка (1975р.), «Якось у чужому лісі» Я.Стельмаха (1977, 1980), «Голодний, злий і дуже небезпечний» (2000) В.Нестайко, «Тореадори з Васюківки» (1973), «Незнайомець з тринадцятої квартири або злодії шукають потерпілого» (1977), «Незвичайні пригоди в лісовій школі» (1981), «Пригоди журавлика» (1986), «Незнайомка в країні сонячних зайчиків» (1988), П.Глазового «Веселі казки» (1990), «Артехики» (2003) А.Крижанівського «Інтерв’ю з колоритним дідом» (1983), «Томагавки і макогони» (1990), Ю.Ячейкін «Мої та чужі таємниці» (1989), а також власні твори. Автор малюнків до української народної казки «Котигорошко» (1979).

Має конкурсні нагороди. Удостоєний бронзової медалі виставки «Сатира у боротьбі за мир» (Москва, 1983), лауреат конкурсу «Художник і друкарство України» (2000р.). З 1977 року має високе звання Заслуженого художника України, з 2005 року – народний художник України.

Свої карикатури знаменитий художник малює очеретяною тростинкою, вмоченою в туш.

У 2012 році у видавництві Форум вийшов проілюстрований ним тритомник афоризмів генерального директора страхової компанії «NGS» Анатолія Чубинського «Великі думки у малому форматі», де було використано понад 300 ілюстрацій майстра.

Анатолію Василенкові і досі працює як незалежний художник, робить карикатури, ілюструє дитячі книги, співпрацює із виданнями «Новое время», «Kyiv Post» і «15 суток».

Джерела:

  1. Весела світлиця : Карикатури / Василенко, Анатолій Петрович. – К. : Сільські вісті, 2005. – 112 с.
  2. Василенко Анатолій Петрович
  3. Химерні і суворі дитячі ілюстрації 90-х
  4. Анатолій Чубинський видав тритомник афоризмів «Великі думки в маленькому форматі»
  5. Василенко Анатолій Петрович