Ректор, а згодом і президент Київського університету культури і мистецтв Михайло Поплавський має широке поле діяльності. Він ще і політик, і продюсер, і телеведучий, а також визнаний майстер пісні. Його концерти збирають сотні фанатів, а пісні завжди на слуху. 

Михайло Михайлович Поплавський народився 28 листопада 1949 року в селі Мечиславка на Кропивниччині (колишня Кіровоградщина) у селянській родині. Його початкова робоча діяльність не мала нічого спільного із творчістю. Після школи юнак закінчив училище за спеціальністю «машиніст електровозу» і працював за фахом у шахті на Донеччині. А от після служби в армії з’явився потяг до творчості – і Михайло вступає до училища культури в Олександрії, а згодом був і Київський інститут культури. У 1985-му році артист захистив кандидатську дисертацію в Академії педагогічних наук, після чого працював в Інституті культури викладачем, а згодом і доцентом, професором, завідувачем кафедри, деканом факультету. З 1993-го року, у віці 44 роки, Михайла Поплавського затверджено ректором Київського інституту культури, що зробило його наймолодшим ректором в Україні. У колі студентів він завжди користувався популярністю і авторитетом. Не рідко до нього приходили за порадами.

Щоб привернути увагу громадськості до свого ВНЗ, використовуючи «теорію стресу», Михайло Поплавський вийшов на сцену. Так, руйнуючи старі стереотипи, шанований і поважний ректор столичного закладу виконав пісню «Юний орел». Особистість «співочого ректора» зворушила й зацікавила публіку, і цей інтерес перейшов і на університет. Університет культури і мистецтв було визнано найкращим вищим навчальним закладом, а М.Поплавський став лауреатом програми «Людина року» в номінації «діяч культури і мистецтв». Також Михайла Михайловича було визнано і «ректором року» 5 років поспіль (з 1997 по 2001 рік). У ВНЗ почали відкривати нові кафедри і факультети, незабаром концепція університету повністю змінюється.

Артист має свою чудову команду і власним стилем одягу буквально створює іміджевий стиль університету, який закріпився за ним на багато років. У своїй промові до абітурієнтів М.Поплавський якось сказав: «Я мрію, щоб в Україні було модно бути українцем, я мрію, щоб було модно навчатися в українських університетах і щоб українці були успішними. Успішні українці — успішна Україна. Тримаємо разом українську хвилю!». На своїх концертах артист часто задіює студентів університету і перетворює виступ на феєричне шоу. Сам же М.Поплавський зазначає: «Я не співак, а ректор, який співає». А студентів ніжно називає «діти».

Михайло Поплавський також відомий як генеральний продюсер, головний режисер-постановник, автор численних мистецьких проєктів, зокрема: Всеукраїнського дитячого телеконкурсу «Крок до зірок», кулінарної телепередачі «Шеф-кухар країни», батл-шоу «Наша пісня», Шевченківського вечора «Ми діти твої, Україно!», концертної програми до Міжнародного дня матері «Мамо, вічна і кохана», музичного телемарафону «Пісня об’єднує нас» та ін. Артист активно займається і політичною діяльністю. Він був обраний депутатом Київської обласної ради, а згодом і народним депутатом. У 2014 році був членом Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Михайло Поплавський відкритий для громадськості: він має свій власний офіційний сайт, на якому розповідає про себе, свою діяльність, ділиться успіхами, фото та відео з концертів. Артист дуже імпонує своїм добрим гумором і позитивною енергетикою.

Джерела:

  1. https://www.radiosvoboda.org/a/974882.html – Михайло Поплавський
  2. https://znaj.ua/dossier/225-mihaylo-mihaylovich-poplavskiy-dosye-kompromat-biografiya-foto – Михайло Михайлович Поплавський
  3. https://clutch.net.ua/uk/stars/21-mihail-poplavskiy – Михайло Поплавський