Оксана Білозір – відома українська артистка, а також громадський і політичний діяч. Її пісні глибокі і щирі, що ідуть від серця, дарують наснагу і заряджають бадьорістю.

Оксана Володимирівна Білозір народилася 30 травня 1957 року в селі Смига на Рівненщині. Дівчинка з дитинства володіла якостями лідера і була заводієм у всіх шкільних і дворових заходах, тож однолітки її любили і поважали. Музичну освіту Оксана здобула у Львівському музично-педагогічному училищі ім. І.Колесси, а згодом у Львівській консерваторії, де співачка отримала диплом хорового диригента. У 1999 році Оксана здобула другу вищу освіту у Дипломатичній академії України при МЗС України (магістр зовнішньої політики та дипломатії).

Музична кар’єра розпочалася в артистки в 20 років у ВІА «Ритми Карпат», котрий через два роки був запрошений у повному складі до філармонії і перейменований на «Ватру». Разом з ансамблем Оксана стала лауреатом фестивалю «Молоді голоси» та всесоюзного огляду творчої молоді. Разом із  «Ватрою» співачка записала першу сольну платівку-міньйон, а через три роки — диск-гігант у дуеті з Віктором Морозовим «Ой, там у Львові, на Високім Замку». У 1990 році народилася одна з найпопулярніших пісень артистки, що стала відразу її творчою візиткою – «Україночка». Згодом виконавиця створила власний ансамбль, який назвала своїм іменем «Оксана», і стала його солісткою. Основу її репертуару у той час складали обробки народних пісень та пісні її тодішнього чоловіка Ігоря Білозіра, більшість з яких відразу ж стали хітами.

З 1996-го року співачка почала займатися викладацькою діяльністю. Спочатку викладала в Київському училищі мистецтва, а пізніше в Київському університеті культури, де з часом стала завідувачкою естрадної кафедри, а тоді увійшла і до професорського складу навчального закладу. За своє творче життя співачка випустила 15 сольних дисків, знялася в 10-и художніх фільмах. Нагороджена званнями заслуженої артистки, народної артистки і Орденом князя Ярослава Мудрого за заслуги перед Вітчизною. Найпопулярніші пісні Оксани Білозір, що полюбилися слухачам – «Україночка», «Листопад»Свіча», «Горобина ніч».

Оксана Білозір –  також активний політичний діяч. У 2004-му році була обрана народним депутатом України і протягом наступного року займала пост міністра культури України. І в 2016-му році артистка знову увійшла до складу українського парламенту.

Співачка вболіває за долю свого народу і намагається зробити все залежне від неї у вирішенні воєнного конфлікту. Оксана Білозір брала активну участь у добровольчому волонтерському русі в Україні, спільно зі Службою Безпеки України займалася пошуком військовополонених українців і переговорами щодо їх обміну.

Джерела:

  1. https://www.obozrevatel.com/ukr/person/oksana-bilozir.htm – Оксана Білозір
  2. https://salvemusic.com.ua/oksana-bilozir-biografiya-peviczy/ – Оксана Білозір
  3. https://ogo.ua/articles/view/2018-02-06/91747.html – Оксана Білозір