Андрій Кравчук, відомий ще як El Кравчук, – талановитий український співак і актор. Вважається, що саме він створив у сучасній вітчизняній естраді такий пісенний жанр, як український неоромантизм.

Андрій Кравчук народився 17 березня 1977 року у Вільнюсі. Його мама — лікар, а батько – викладач, професор. Коли хлопчику було 11 років, родина переїхала до Києва, де Андрій, закінчивши 11 класів, подає документи до престижного Музичного училища імені Глієра. Але цього юнакові замало — одночасно він вступає до університету ім. М.Драгоманова на історичний факультет, а згодом і в Київську державну консерваторію ім. П.Чайковського. У 1998 році Андрій одночасно захистив три дипломи. На формування співака і майбутнього актора сильний вплив мала творчість Олександра Вертинського. У його піснях Андрій черпав натхнення і ідеї.

На сцені юнак стартував ще будучи студентом, як соліст групи «Сінгапур».  Цікаво, що, маючи талант і харизму, співак до щему в серці боявся сцени. Тому, щоб призвичаїтися, орендував сцену і тричі на тиждень по дві години співав у порожній залі. У 1994 році у творчості виконавця відбувся помітний ривок — країна почула ім’я EL Кравчук. Загадкове El замість імені викликало масу здогадів, адже тоді президентом України був Леонід Кравчук. Та насправді все було дещо простіше: «EL» означало «електронний». У ті роки була в моді так звана «електронна музика», і початківець-вокаліст так позиціонував свій тодішній стиль. Через 7 років Андрій усе ж змінив сценічний псевдонім на «Андрій Кравчук», що пояснювалося тим, що його музичний стиль давно перестав відповідати «електронній ідеї». Утім змінилося не тільки ім’я, а й зовнішність, імідж. Творчість артиста теж зазнала змін.

У 1995 році Андрій подав заявку на участь у міжнародному конкурсі «Червона Рута» – і переміг у ньому (хоча з того часу принципово не брав участь у музичних конкурсах). У 1997 році вийшов перший альбом артиста – «Нічий», на підтримку якого було організовано всеукраїнський тур по 35-и містах країни. Згодом вийшли наступні альбоми – «Солдат Кохання» і «Мортідо». Після піку популярності і конфлікту зі своїм тодішнім продюсером Євгеном Рибчинським Андрій узяв паузу в музичній кар’єрі і присвятив себе театральній сцені. Артист отримав головну роль у театральній виставі «Гамлет» режисера Андрія Жолдака і зіграв 85 вистав в Україні, Голландії, Франції, Іспанії, Македонії, Хорватії, Румунії, Болгарії, Польщі, Німеччини, Росії, Сербії.

Андрій спробував себе і в кіно. У 2001 році з його участю вийшов серіал «Слід перевертня»,  а в 2005 році відбулася прем’єра авторського мюзиклу «Сонце».

Перерва у музичній кар’єрі співака розтягнулася на цілих 18 років. Та в останні роки Андрій вирішив повернутися на велику сцену, де працюватиме над створенням нових образів. Так у 2018 році співак став учасником шоу «Х-фактор», а згодом виступив на «Лізі сміху», де презентував нову пісню «Алло». Артист виступає і перед захисниками країни в зоні АТО.

Джерела:

  1. https://file.liga.net/persons/andrei-kravchyk – Кравчук Андрій
  2. https://karavan.ua/kultura/muzyka/kak-sejchas-vygljadit-el-kravchuk-foto/ – El Кравчук
  3. https://megogo.net/ru/name/447631-el-kravchuk.html – El Кравчук. Актор, сценарист,  композитор