Андрій Данилко — один із найяскравіших артистів українського шоу-бізнесу. Він не просто виконавець, а і талановитий актор, продюсер, автор пісень, ведучий та режисер. На його рахунку багато проєктів, але найголовнішою вважається роль Вєрки Сердючки.

Андрій Михайлович Данилко народився 2 жовтня 1973 року в Полтаві. З самого дитинства хлопець бачив себе у творчості. Він ходив до школи мистецтв, грав у команді КВК і навіть був там лідером, до того ж займався з 7-ого класу в театральній студії. Після школи кілька разів намагався вступити до музичного училища, але не пройшов конкурс. Тож довелося вчитися в місцевому ПТУ. Згодом було навчання в Київському естрадно-цирковому училищі на відділенні розмовного жанру та в столичному інституті культури і мистецтва.  У 1993 році на конкурсі «Гуморина» Андрій уперше представив свою веселу й безпосередню Вєрку Сердючку великій аудиторії — і вона відразу почала користуватися популярністю. Пізніше того ж року вона стає лауреатом конкурсу «Всесміх-93» у Києві. Поступово від комедійних номерів артист перейшов до виконання пісень, які сам писав. Тим часом популярність Сердючки продовжувала зростати: на міжнародному фестивалі «Море сміху» вона здобуває перший приз, а в 1997 році на телеканалі 1+1 виходить розважальна програма «СВ-шоу» за участю Сердючки-провідниці. З часом Андрій кардинально змінив образ своєї героїні — з невихованої провідниці вона перетворилася на попзірку. У цей час також виходять перші компакт-диски Андрія з піснями, які отримали велику популярність. Збірка пісень «Ха-ра-шо» отримала титул «діамантової».

У 2007 році Андрій Данилко став офіційним представником від України на Євробаченні в Фінляндії, хоча реакція на участь артиста в жіночому образі на конкурсі не була однозначно схвальною. Та попри все артист виступив із піснею «Dancing Lasha Tumbai», з якою посів друге місце. А одне з авторитетних британських видань навіть назвало пісню Вєрки Сердючки найкращою з тих, що звучали на Євробаченні. А вже в 2015 році виконавець з цим же хітом з’явився в голлівудському фільмі «Шпигун» із Джейсоном Стейтемом, Джудом Лоу і Мелісою МакКарті в головних ролях. У 2019-му році артист виступив на Євробаченні в Тель-Авіві.

Найпопулярніші пісні Андрія: «Все буде добре», «Ялинки», «А я йду така вся в Дольче Габбана» – веселі і запальні, що створюють позитивний настрій. Артист також спробував себе в ролі актора, узявши участь у зйомках фільмів. У його кінороботах часто відчувається характер Сердючки. У фільмах «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Попелюшка», «Морозко», «Сорочинський Ярмарок», «За двома зайцями» він грає сильних і яскравих героїнь. Андрій також виступав і в інших комічних образах – солдата, міліціонера, козака. Кожна його роль яскрава і не схожа на інші. 

Андрій Данилко також є автором альбому інструментальної музики «Після тебе», який він називає збіркою серйозних композицій для душі. У цьому альбомі немає жодної веселої пісні. 

Справжній Андрій Данилко – повна протилежність своєї героїні Вєрки Сердючки. Він небагатослівний і любить самотність, не відвідує світські тусовки і не любить галасливі компанії. За нинішніх обставин життя артист вважає, що образ його героїні втратив свою актуальність, тому виступає не часто, і на приватних заходах.

Джерела:

  1. https://clutch.net.ua/uk/stars/5-andrey-danilko – Андрій Данилко
  2. https://liza.ua/materialyi-na-ukrainskom-yazyike/biografiya-andriya-danilko-shlyah-do-slavi-osobiste-zhittya-ta-pisni/ – Андрій Данилко. Шлях до слави
  3. https://znaj.ua/show-business/191545-andriy-danilko-sumna-dolya-ukrajinskogo-komika – Андрій Данилко.
  4. https://tsn.ua/glamur/andriyu-danilku-45-malovidomi-ta-cikavi-fakti-z-zhittya-artista-1226415.html – Андрій Данилко