Ірина Білик – одна з найпопулярніших співачок сучасної української естради. Її називають “українською Мадонною” завдяки наявності неймовірної кількості хітів, частій зміні іміджу і її великому впливу на національний шоу-бізнес.

Ірина Миколаївна Білик народилася 6 квітня 1970 року в Києві в родині інженерів. У дитинстві дівчинка була дуже активною. З 5-ти років займалася танцями та класичним балетом. Пісенну кар’єру розпочала з 6-ти років у дитячому пісенному ансамблі «Сонечко», який гастролював по всьому СРСР, брав участь у дитячих та музичних теле- і радіопрограмах. Також Ірина відвідувала музичну студію, де навчалася грі на фортепіано, і займалася в театральній студії. У десять років вже написала свою першу пісню. Після школи дівчина викладала музику для дітей, навіть мала свій постійний клас. Мала намір вступити до МХАТу, та залишилася поза увагою вступної комісії. У 1989 році Ірина стає студенткою Київського державного музичного училища ім. Глієра за спеціалізацією естрадний вокал. Студенткою вже виступала на фестивалі «Червона рута» в Чернівцях і брала участь в інших музичних конкурсах, зокрема, стала лауреатом міжнародного фестивалю «Пісенний Вернісаж. Нова українська хвиля».

На одному з фестивалів співачка познайомилася з Юрієм Нікітіним та його колегами з групи «Аякс», разом вони створили колектив «Цей дощ надовго», завдяки якому Ірина Білик стала популярною. І далі рік за роком співачка підкорює все нові вершини і на тлі популярності вирішує розпочати сольну кар’єру. У 1995 році артистка організовує гастролі по всій країні. Таке грандіозне дійство відбувалося вперше в історії української естради. Завершальний концерт проходив у найбільшому концертному залі Києва -палаці «Україна». Після видовищного концерту Ірина Білик навіть зустрілася з президентом США Біллом Клінтоном. Перемога в номінації «Пісня року», «Співачка року», а так само присвоєння звання Заслуженої артистки України, а згодом і Народної стало доказом безмежної популярності співачки.

У 2011-му році виконавиця стала переможницею української премії YUNA як «Краща співачка двадцятиріччя». За місяць було дано 24 концерти, за що після закінчення туру артистка потрапила до Книги рекордів України з формулюванням – за найбільшу кількість концертів. У 2018 році Ірина відправилася у всеукраїнський тур по 35 містах з новими музикантами і новим сольним шоу «Без гриму. Найкраще. Про кохання». А в 2020 році відбувся ювілейний тур, присвячений двом ювілеям одночасно – 30 років на сцені і 50-річчю, виступи пройшли не лише в містах України, а й у інших країнах. Ірина Білик не тільки виконує пісні, але і є автором свого репертуару. За 20 років творчої діяльності артистка випустила 11 альбомів і 4 збірки хітів, 50 відеокліпів, в одному з яких навіть знявся Жан-Клод Ван Дамм. Також співачка зіграла в кількох музичних кінофільмах: «Зоряні канікули», «Сорочинський ярмарок», «Дуже новорічне кіно», «Ніч у музеї». А у фільмах режисера Оксани Байрак «Поділися своїм щастям» і Олександра Кирієнка «Інді» пісні Ірини Білик стали саундреками.

Ірина взяла участь і в найвідоміших проєктах, серед яких – «Танці з зірками», «Народна зірка», «Зірка + Зірка». І зараз співачка продовжує дивувати своїх фанатів новими хітами та кліпами, відкриваючи все нові грані у своїй кар’єрі.

Джерела:

  1. https://lifestyle.segodnya.ua/ua/lifestyle/showbiz/irina-bilyk-biografiya-i-interesnye-fakty-o-pevice-1347022.html – Ірина Білик
  2. https://clutch.net.ua/uk/stars/41-irina-bilyk – Ірина Білик. Шлях до успіху
  3. https://irinabilyk.com/ua/biografiya.html – Ірина Білик
  4. https://liza.ua/materialyi-na-ukrainskom-yazyike/irina-bilik-biografiya-osobiste-zhittya-pisni/ – Ірина Білик