Alyosha – відома українська співачка з сильним голосом у 4 октави. Багаторазова лауреатка та номінантка українських національних музичних премій «Золота жар-птиця», YUNA, M1 Music Awards. Артистка сама пише музику і вірші до своїх пісень, працює як автор музичних композицій з іншими виконавцями. У своїх творах співачка часто торкається серйозних тем. Її експресивна манера співу і яскравий образ цінуються шанувальниками.

Олена Олександрівна Кучер (справжнє ім’я співачки) народилася 14 травня 1986 року в Запоріжжі в родині міліціонера. Дівчинка з дитинства любила музику. З 5-го класу співала в шкільному хорі, з 15 років займалася в студії «Юність», де і познайомилася зі своїм майбутнім продюсером Вадимом Лисицею. Крім того, дівчина іноді займалася карате і кунг-фу разом з братами. Саме вони і вигадали для сестри такий незвичайний чоловічий псевдонім. У 18 років Олена вступила на факультет естрадного вокалу в Київському інституті культури. Свою професійну музичну кар’єру почала з виступу на міжнародному фестивалі «Ялта-2006», де посіла перше місце. Ця подія стала першим серйозним успіхом. Два роки потому Олена взяла участь у конкурсі «Пісні моря» в Севастополі. І цей виступ теж виявився тріумфальним – співачка здобула першу премію, що забезпечило престижний контракт з музичною компанією «Catapult music». У цей час дівчина почала з’являтися на сцені під псевдонімом Alyosha.

2010 рік був вельми знаковим для співачки: Aльоша взяла участь у «Євробаченні». Однак відбірковий тур не обійшовся без скандалу: дівчину звинуватили, що пісня, представлена для конкурсу, була плагіатом. Тож артистка і її команда за кілька днів написали нову пісню «Sweet People», з якою Альоша і поїхала на «Євробачення» в Осло. Пісня зачіпає головні екологічні проблеми сучасності. Відео, зняте до неї, відображає світ, що стоїть на межі екологічної катастрофи. Альоша пройшла у фінал і посіла десяте місце.  Артистка також відома такими піснями, як «Ти підеш», «Сніг», «To be free», «Маленький секрет», які полюбилися слухачам. У 2011 році Альоша здобула звання «Співачка року» у рейтингу народних уподобань «Фаворити успіху» в Україні.

Артистка – авторка багатьох власних пісень, а також пісень Наталії Могилевської, дуету Олексія Потапенка та Анастасії Каменських. Пісні артистки три роки поспіль (2017—2019) обиралися найкращими піснями року в рамкам української музичної премії «Музична платформа». У 2018 році в палаці «Україна» в Києві відбулося присудження премії «Золота Жар-птиця», де Альоша була номінована в 5 категоріях: «Співачка року», «Хіт року» (перемогла), «Кліп року», «Народний хіт», «Dance-хіт» за пісню «Калина».

Альоша на сьогодні має насичене творче життя. Народжуються нові пісні і яскраві образи. 2019 року відбувся тур «Поруч», під час якого співачка дала концерти в 20 містах України.

Олена – різностороння особистість і має кілька талантів. Співачка захоплюється фотографією, пише картини і любить прикрашати одяг мереживом.

Джерела:

  1. https://clutch.net.ua/uk/stars/52-alesha – Альоша
  2. https://glamurchik.tochka.net/ua/dossie/205-alyosha/ – Alyosha
  3. https://zvezdy.com.ua/pevica-alesha-alyosha-biografiia-foto-lichnaia-jizn-i-ee-myj-slyshat-pesni-onlain-2018/ – Співачка Альоша