Всесвітній день радіо відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО. У 2011 році під час своєї 36-ї сесії Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила 13 лютого Всесвітнім днем радіо. Дата проведення свята була обрана не випадково – саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй.

Нині радіо продовжує залишатися засобом комунікації з найширшою аудиторією в світі. Воно є загальновизнаним засобом зв’язку, що має великі можливості і водночас не вимагає великих витрат.

Як зазначає ООН, за допомогою радіо інформація доходить у найвіддаленіші громади і до найбільш вразливих груп населення: безграмотних людей та інвалідів, найбіднішого населення, жінок і молоді, даючи їм можливість взяти участь у громадських дискусіях незалежно від рівня освіти. Окрім того, важко переоцінити роль радіо в надзвичайних ситуаціях.

З нагоди Всесвітнього дня радіо 2021 (WRD 2021) ЮНЕСКО пропонує радіостанціям відзначити 10 річницю цієї події та більш ніж вікову історію радіо.

Тема Всесвітнього дня радіо 2021 року «Новий світ, нове радіо» покликана нагадати, що цей
засіб інформації прекрасно вписався в життя суспільства, незмінно слідував за змінами які відбувалися в ньому, адаптуючись до цих змін і пристосовуючи до них свої послуги. У відповідності з тим як змінювався світ, змінювалося і радіо.

Джерела:

  1. World Radio Day
  2. NEW WORLD, NEW RADIO