14 лютого в багатьох країнах відзначається День Святого Валентина, який ще називають Днем усіх закоханих.

Назва свята походить від імені християнського священника Валентина, який жив у ІІІ ст. за часів імператора Клавдія ІІ. Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім’я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих, за що потрапив до в’язниці, а 14 лютого йому відтяли голову. Мощі Святого Валентина є в Самборі на Львівщині. Автентичність їх підтверджена Папою Римським 1759 року. Але невідомо, чи це той самий Валентин.

Традиційно на День усіх закоханих люди дарують один одному різні ласощі у формі сердечок, квіти й маленькі сувенірчики. Повелося це ще з середньовіччя. Та незмінними атрибутами свята залишаються валентинки, червоні троянди, голуби й купідончики. За переказом винахід валентинки приписують герцогу Орлеанському. 1415 року, перебуваючи в англійському полоні, він нібито надсилав із лондонської в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині.

День закоханих відзначається в багатьох країнах, і в кожного народу існують свої власні традиції святкування. Американці на День Святого Валентина вітають не тільки коханих, а й усіх друзів та близьких. А на початку 10 століття чоловіки цієї країни дарували своїм обраницям марципани, які на той час були досить дорогим задоволенням. Кондитери підхопили цей тренд і запропонували покупцям на вибір різноманітні ласощі з привітаннями до свята. Першими були червоно-білі карамельки. Далі з’явились коробки у формі серця. І так традиція поступово дійшла і до наших днів.

У Британії прийнято дарувати жінкам цього дня червоні троянди. Цікаво, що у відповідь ви можете отримати яблуко, як символ кохання і краси. Та найвеселіше, що роблять британці в цей день – дарують валентинки своїм домашнім тваринкам, а ще купують спеціальний корм у вигляді сердечок. А жителі Уельсу колись вирізали з дерева «ложки кохання», прикрашаючи їх ключами, замками й сердечками. Це був спосіб сказати: «Ти знайшов ключі до мого серця». У Японії на свято закоханих представники сильної половини людства отримують більше подарунків, ніж жінки. У магазинах навіть продається спеціальний шоколад «хонмей» – дарувати його можна тільки особливому чоловіку. А ще тут проводиться щорічний конкурс на найголосніше зізнання в коханні. Хлопці та дівчата виходять на спеціальну сцену і чимдуж викрикують вітання коханій людині.

Мешканці Данії на День закоханих надсилають один одному засушені квіти, при цьому дівчина отримує ту квітку, з якою асоціюється в коханого. В Італії 14 лютого вважають «солодким днем», адже головним подарунком є саме солодощі. Дуже популярним варіантом є «Baci Perugina» – горіхи, вкриті шоколадом. У кожній такій цукерочці можна знайти маленьку записку з висловами про кохання кількома мовами. Колись у давнину італійці святкували в цей день свято весни, а тому всі дійства відбувались на відкритій місцевості: молодь збиралася в альтанках і садах, насолоджувалася музикою і поезією. А от у Саудівській  Аравії та Ірані День усіх закоханих не просто не святкують, а навіть офіційно заборонений, а кожного, кому спаде на думку відзначити його, чекає штраф. Тут ви не знайдете в магазинах ні середечок, ні ведмедиків, ні валентинок.

Широко святкується день 14 лютого і в Україні. Його відзначають і в сімейному колі, і всі ті, хто вірить у справжню любов. Насамперед, це свято глибоких почуттів та відданості. І коштовні подарунки не мають тут особливої ваги, а цінуються увага й щирі слова. 

Джерела:

1.https://maxim-tour.if.ua/den-svyatogo-valentina-traditsiyi-simvolika-tsikavinki/ – День Святого Валентина

2. https://vv-hotel.com/ua/129/%D0%97%D0%B8%D0%BC%D0%B0/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0 – День Святого Валентина, або День усіх закоханих

3. https://onedeal.com.ua/14-lyutogo-den-svyatogo-valentyna/ – День Святого Валентина