Українська співачка, композиторка й поетеса TAYANNA відома своїми запальними виступами, яскравими українськими хітами й стильними образами, а також чуттєвими піснями, у яких поєднуються джаз і фанк, танцювальний ритм і народне звучання.

Тетяна Михайлівна Решетняк ( справжнє ім’я співачки) народилася 29 вересня 1984 року в Чернівцях. Побачивши потяг дівчинки до музики, батьки у 8 років віддали її до музичної школи за класом акордеона, але за рік Тетяна покинула навчання, зненавидівши цей музичний інструмент. Уже згодом у 13 років Тетяна почала займатися вокалом, спочатку в ансамблі, потім брала індивідуальні уроки. У 2001 році дівчині випала честь виступати разом зі своїм ансамблем перед Папою Римським Іоанном Павлом II під час його візиту до Львова.

Першою знаменною подією для співачки була поїздка до Скадовська на фестиваль «Чорноморські ігри», де вона посіла третє місце. У 2008—2011 роках Тетяна входила до складу гурту «Гарячий шоколад». Проєкт виявився досить успішним. Разом із продюсером групи Дмитром Клімашенком артистка написала багато пісень, у тому числі і для найвідоміших виконавців: Ані Лорак, Тіни Кароль та інших. Та в якийсь момент своєї кар’єрної і музичної гонитви дівчина запитала себе: «А що ти зробила для себе? Навіщо ти взагалі живеш?» – і прийняла рішення зайнятися власною кар’єрою. У 2014 році Тетяна взяла участь у програмі «Голос країни» з піснею «Одинокая», але тоді до неї жоден із тренерів не повернувся. Та співачка була наполегливою і вже наступного року повернулася на «Голос країни», де, виконавши пісню «Край, мій рідний край» повернула до себе всі тренерські крісла. Співачка дійшла до кінця проєкту і посіла почесне друге місце. З 2016 року Тетяна обирає сценічний псевдонім і стає відомою в творчих колах як TAYANNA.

2017 рік став дуже успішним у кар’єрі артистки. Альбом «Тримай мене» був названий музичними критиками «найкращим українським релізом року», а сингл «Шкода» увірвався в теле- і радіохітпаради. Tayanna отримала перемогу в номінації «Прорив року» на найпрестижнішій українській премії «M1 Music Awards 2017». Тоді ж виконавиця взяла участь у національному відборі на конкурс Євробачення. Отримала найвищі оцінки від журі, але від глядачів, на жаль, мала невисоку кількість балів, тож зайняла друге місце. Наступного року Таянна відправилася в тур Україною. Отримала статуетки «Кліп року» і «Співачка року» на відновленій церемонії «Золота Жар-птиця». У 2018 році знову вирішила взяти участь у конкурсному відборі Євробачення з піснею  «Леля», але знову посіла друге місце.

Таянна спробувала себе і в ролі телеведучої, ставши обличчям програми «Життя відомих людей» на каналі «1+1». 

Зараз співачка займається своєю сольною кар’єрою, активно гастролює і радує численних шанувальників своїми музичними роботами. А енергію і натхнення для створення нових музичних робіт артистка черпає з духовних практик, якими почала цікавитися.

Джерела:

  1. https://liza.ua/materialyi-na-ukrainskom-yazyike/tayanna-biografiya-i-osobiste-zhittya-tetyani-reshetnyak/ – TAYANNA
  2. https://www.pisni.org.ua/persons/3548.html – TAYANNA
  3. https://www.obozrevatel.com/ukr/person/tatyana-reshetnyak.htm – Персона
  4. https://kontramarka.ua/uk/artist/tayanna – Таянна