Злата Огневич – запальна і яскрава українська співачка, заслужена артистка АР Крим. Її голос діапазоном в 3,5 октави підкорив багатьох шанувальників і допоміг співачці вибороти 3 місце на 58-му конкурсі «Євробачення» у Швеції.

Інна Леонідівна Бордюг (справжнє ім’я співачки) народилася 12 січня 1986 року в Мурманську в сім’ї військового хірурга. Сім’я жила в Ленінграді та Мінську, а коли дівчинці виповнилося 5 років, переїхала в більш теплі краї, до Криму в Судак. Інна любила ходити в гори й купатися вночі в морі. Коли мати зрозуміла, що донька має  хороший слух і голос,  почала втілювати в ній  свою нездійснену дитячу мрію стати артисткою. Дівчинка вступила до музичної школи за класом фортепіано і досягла певних успіхів: сама складала невеликі п’єски, на міському конкурсі виконавців отримала Гран-прі. Майбутня зірка приділяла багато уваги своєму голосу. Мама була першим стилістом співачки: вона перешивала свої старі костюми, а також займалася підбором репертуару для кримських і всеукраїнських конкурсів і фестивалів, у яких дівчина брала участь.

Після школи Інна вступила до Київського музичного училища ім. Р.Глієра, а згодом продовжила навчання одразу у двох вищих навчальних закладах: музичному інституті за спеціальністю «джазовий вокал» і в Національному авіаційному університеті на факультеті психології. Під час навчання була  вокалісткою Державного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, а також учасницею музичного гурту в стилі латино. Саме тоді і з’явився запальний псевдонім Злата Оневич, що поєднує в собі різнонаціональне коріння співачки (сербське, угорське, італійське) і вогонь теплого південного сонця. Щоб досягти справжнього успіху, Злата вирішила брати активну участь у конкурсах. Її метою було виступити на «Євробаченні». І крок за кроком вона йшла до цієї мрії: у 2010 та 2011 роках виконавиця ставала учасницею і фіналісткою відбіркових національних турів, проте вдача не усміхнулася їй тоді.

У 2010 році вийшла перша сольна пісня Злати Огневич «Острів кохання».  Музика до композиції була записана за участю повноцінного симфонічного оркестру із залученням понад шістдесяти професіоналів. Незвичайне зростання популярності артистки сталося після виходу пісні «Пристрасть», що стала частиною рекламної кампанії відомого шоколаду. У 2011 році дипломати Посольства Аргентини нагородили Злату званням «Найкращий голос України».

Знаковим у житті співачки став 2013-й рік. Її мрія виступити на «Євробаченні» нарешті збулася. Під час свого виступу в Мальме (Швеція) дівчина завоювала почесне третє місце.  Її виступ запам’ятався не тільки незвичайним голосом співачки, але і феєричним шоу.

У 2014 році Злата вирішила ще й спробувати себе в політиці. На посаді народного депутата вона  займалася питаннями, пов’язаними з творчістю, культурою і духовністю.

Творча робота Злати Огневич активно триває. Співачка працює над виходом нових хітів. У 2019 році відбувся масштабний тур артистки містами США і Канади, заплановано грандіозний тур по Україні.

Джерела:

  1. https://znaj.ua/show-business/191114-zlata-ognyevich-zhittya-zapalnoji-ukrajinskoji-spivachki – Злата Огневич
  2. https://m1.tv/stars/76 – Злата Огневич
  3. https://clutch.net.ua/uk/stars/60-zlata-ognevich – Злата Огневич