Талановита співачка Христина Соловій –  душа сучасної української пісні. Вона стала справжнім феноменом української естради: після успіху Руслани з її закарпатським альбомом дівчина знову зробила українську народну пісню популярною.

Христина Іванівна Соловій народилася 17 січня 1993 року в Дрогобичі на Львівщині в родині хорових диригентів. Любов до музики дівчинці подарувала бабуся. У дитинстві вона часто розповідала українські старовинні легенди, а також співала онукам галицькі пісні. У три роки Христина відвідала Львівський оперний театр. Балет «Лускунчик» став для дівчинки першим серйозним потрясінням, пов’язаним із музикою. У 11 років Христина із захопленням прослухала пісню «Под облáчком» версії Анички Чеберенчик і тоді ж дізналася від мами, що має лемківське коріння. Це вплинуло на подальше світосприйняття та музичний смак виконавиці. Дівчина закінчила музичну школу за класом фортепіано. Після переїзду з родиною до Львова співала в хорі «Лемковина»,  разом з колективом почала їздити на український фестиваль «Лемківська ватра». Віковий діапазон учасників хору становив 50-80 років, тоді як Христині було лише 17. Участь у колективі вплинула на становлення співачки як особистості: «Я усвідомила, що Лемківщина залишилася в історії, що є люди, у пам’яті яких вона існує. Вони бережуть її традиції».

Будучи студенткою (Христина закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. І.Франка), дівчина отримала широку популярність завдяки участі в телевізійному пісенному конкурсі «Голос країни-2013».  Співачка виконувала переважно лемківські народні пісні і дійшла до півфіналу. Тренером Христини був Святослав Вакарчук, з яким артистка в подальшій творчості почала співпрацювати, випустивши за його підтримки одразу ж декілька кліпів на власні слова та музику. У 2015 році артистка презентувала дебютний альбом «Жива вода», у якому розкрилася вся краса народної музики лемків у злегка джазовому аранжуванні. Окрім десяти авторсько адаптованих народних пісень у дебютнику є й два власні твори — «Тримай» і «Синя пісня». Альбом увійшов до рейтингу «10 найкращих альбомів 2015 року» і «12 найкращих українських альбомів 2015 року». А відеокліп «Тримай» приніс Христині справжнє визнання, увійшовши до списку найпопулярніших українськомовних музичних відео на Ютубі. Кліп отримав понад 30 млн переглядів та зробив співачку призером на премію YUNA-2016 в номінації «Культура і Музика». У 2018 році лірична композиція Христини «Стежечка» стала офіційним саундтреком до фільму «Крути 1918».

У 2018 році вийшов другий альбом «Любий друг», у якому співачка об’єднала живу музику з електронікою. Альбом майже повністю складається з авторських пісень, створених під враженням особистих сповідей та спогадів артистки. Музика має ностальгійне і чуттєве звучання, просякнута теплим літнім настроєм. Наскрізним образом у багатьох піснях є море.

Христина не уявляє свого життя без української пісні, а ще по-справжньому обожнює французьку культуру. Вона чудово володіє французькою мовою, мріє пожити в Парижі і закохана у французький шансон,  передусім у творчість Сержа Генсбура та Мішель Жонас, Марі Лафоре.

Співачка охоче бере участь у проєктах, які підтримують українську національну культуру.

У 2019 році на музичній премії YUNA-2019 артистка була номінована як «Краща виконавиця» поряд із такими співачками, як ДжамалаНастя КаменськихTAYANNA.

Джерела:

  1. https://kasa.in.ua/ua/khrystynasoloviy-artist – Христина Соловій
  2. https://liza.ua/materialyi-na-ukrainskom-yazyike/hristina-solovij-biografiya-ta-osobiste-zhittya/ – Христина Соловій
  3. https://kasa.in.ua/ua/soloviyfacty – Христина Соловій