Олег Скрипка – талановитий і популярний український співак та музикант, беззмінний лідер групи «Воплі Відоплясова». Саме у виконанні цього гурту рок уперше зазвучав українською мовою. Творчість Олега яскрава і впізнавана, адже його пісні більшою мірою мають відбиток старовинної етнічної музики.

Олег Юрійович Скрипка народився 24 травня 1964 року в Ходженті в Таджикістані в сім’ї українських переселенців. Мати виховувала Олега за новітніми правилами педагогіки, вчила, як їсти ножем і виделкою, тримати рівно спину і запам’ятовувати масу віршів і пісень. У дитинстві Олега оточувала суцільна екзотика: сім’я жила на околиці, звідки починалася пустеля, а за нею виднівся Памір. У квітні гори покривалися маками, тюльпанами – і ставали червоними, як килими. Улюбленою забавою місцевої дітвори була гра зі скорпіонами.  Увібрана з дитинства східна цивілізація відбилася і на творчості Олега, і на його сприйнятті світу. Згодом родина переїхала на північ, у Мурманську область. У школі Олег навчався на п’ятірки. Особливо легко давалися точні науки — фізика, математика. Хлопець постійно перемагав, як у шкільних змаганнях, так і на обласних олімпіадах. Мріяв стати вченим і зробити видатний винахід, тож і вступив на престижний радіотехнічний факультет КПІ.

У 1986 році було створено гурт «Воплі Відоплясова» («ВВ») – і почалося бурхливе життя Олега як рок-музиканта та співака. Тоді ж було написано і перший хіт «Танці», з яким гурт переміг на київському рок-фестивалі «Рок-парад». У 1991-1996 роках учасники гурту проживали у Франції і гастролювали країною. Там з’явилися їхні перші диски — записи живих виступів «Або-або»  та «Закустика». Олег брав участь у найбільшій театральній події Європи – знаменитому Авіньйонському фестивалі. Довелося йому бути присутнім і на Днях Франкофоніїти в Луврі, де Олег ніс прапор Франції під звуки маршу, як справжній француз. Та чим довше музикант перебував за кордоном, тим більше сумував за Батьківщиною. За його ж зізнанням, саме у Франції Олег став українцем. Приїхавши туди російськомовним, аполітичним рокером, вже в середині 90-х говорив винятково українською.

У 1996 році гурт повернувся до Києва і відтоді активно концертує в Україні та за кордоном. На початку 200-х років концерти проходили в Лондоні, Ізраїлі та Португалії, Нью-Йорку й Торонто. У 2004 році Олег Скрипка стає одним із організаторів етнофестивалю «Країна мрій», метою якого, за визначенням музиканта, було прищеплення поваги й інтересу до предковічного фольклору України. Паралельно співак стає засновником ще одного фестивалю сучасної української рок-музики — «Рок-Січ», метою якого була підтримка національної рок-культури. Це був перший і єдиний столичний фестиваль, на якому одночасно з трьох сцен лунала українська рок-музика. Український співак має багато талантів та уподобань. Із задоволенням випробував себе в ролі актора, зігравши в п’єсі  «Наталка Полтавка» Київського театру ім. І.Франка і знявшись у новорічному мюзиклі «Вечори на хуторі  поблизу Диканьки».  Свій неабиякий танцювальний хист Олег виявив у  проєкті «Танці з зірками», виборовши почесне друге місце. Також музикант був тренером у талант-шоу «Голос країни» та «Голос. Діти».

На сьогодні Олег Скрипка разом із групою «Воплі Відоплясова» продовжує активну  творчу роботу, виступи і гастролі. Видано 20 альбомів, створено більше 300 пісень.

Олег має чітку громадянську позицію. Разом з гуртом «ВВ» він  підтримує воїнів на передовій. Гурт виступає у Мар’їнці,  Констянтинівці,  Селідово, Дебальцево та опікується бійцями полку «Дніпро-1».

Джерела:

  1. https://www.pisni.org.ua/persons/183.html – Олег Скрипка
  2. https://24smi.org/celebrity/4395-oleg-skripka.html – Олег Скрипка
  3. https://file.liga.net/persons/oleg-skripka – Скрипка Олег