У репертуарі заслуженої артистки України Оксани Мухи – твори різного формату: від стародавніх українських народних пісень до сучасної авторської та експериментальної музики. Мета її творчості – проста і велична водночас: щоб українська пісня звучала в кожному українському домі. А ще, щоб через українську пісню світ відкривав для себе нашу державу та українську націю.

Оксана Володимирівна Муха народилася 16 червня 1981 року у Львові. Коли дівчинці було 6 років, батько привіз касету з піснями легендарної співачки Квітки Цісик. Маленьку Оксанку надзвичайно вразив голос артистки, і відтоді вона вирішила пов’язати свою долю з музикою. Дівчина навчалася в музичній школі-інтернаті ім. Соломії Крушельницької у класі скрипки, а згодом закінчила за класом скрипки Львівську національну музичну академію ім. Миколи Лисенка. З 2002 року як співачка-солістка почала співпрацювати з вокально-інструментальними колективами, зокрема співпрацювала з Мистецьким об’єднанням «Дударик назавжди», з яким записала компакт-диск «Галичанка». У 2007 році Оксана дебютувала на львівських сценах у проєкті «Мамине серце», виконуючи колискові пісні. З капелою «Дударик» брала участь у різноманітних концертах та фестивалях, у тому числі міжнародних. 2010 року видала сольний альбом «Re: sheto». 

У 2011 році співачка здобула Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик. Згодом узяла участь у проєкті «Незабутня Квітка», присвяченому 60-літтю з дня народження американської співачки. Після виступу Оксану почали називати «українською (або другою) Квіткою Цісик». А народна артистка Ніна Матвієнко влучно висловилася: «Квітка Цісик повернулася до нас голосом Оксани Мухи». І недаремно, адже голоси обох співачок дуже схожі, і Оксана виростала на музиці Квітки та має багато її пісень у своєму репертуарі. Також Оксана Муха разом із Тарасом Чубаєм, «Піккардійською терцією» та хоровою капелою «Трембіта» створили музичний «Проєкт Івасюк», а потім «Проєкт-Івасюк. Перезавантаження», у межах якого провели тур Україною. На концертах твори Володимира Івасюка зазвучали в електронній та джазовій обробці. Уперше були виконані невідомі інструментальні твори композитора, а також маловідома пісня «Відлітали журавлі».

Упродовж 2016-2018 років артистка презентувала в Україні три нові концертні програми: «Без пафосу», «Різдвяний Unplugged» і «Від Шевченка до Костенко». Навесні 2018-го року вона провела великий тур містами Західної України до 65-річчя Квітки Цісик під назвою «KVITKA: Два кольори». Цей тур вийшов за рамки звичайних концертів и перетворився на масштабний соціально-культурний проєкт «Дякую тобі, Квітко!».

У 2019-му році Оксана Муха провела серію концертів містами Західної України зі святковою програмою «Різдвяний вечір», стала переможницею 9-ого сезону музичного проєкту «Голос Країни».

Сьогодні артистка успішно виступає на провідних сценах України, Європи та Північної Америки, чаруючи слухачів своїм чудовим голосом, даруючи їм красу й велич української пісні.

Джерела:

  1. https://glavred.info/dossier/10063217-oksana-muha.html – Оксана Муха
  2. https://zaxid.net/lvivyanka_oksana_muha_stala_peremozhnitseyu_9_go_sezonu_shou_golos_krayini_n1480022 – Львів’янка Оксана Муха
  3. https://showbiz.24tv.ua/golos_krayini_2019_biografiya_peremozhtsya_golos_krayini_9_sezon_n1142680 – Оксана Муха