Лідера рок-гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука можна назвати не просто талановитим музикантом-виконавцем, а й справжнім народним лідером. Його проникливі ліричні пісні торкаються не лише наших почуттів, а й кличуть до роздумів про життя нашої нації та наше місце в ньому.

Святослав Іванович Вакарчук народився 14 травня 1975 року в Мукачеві в сім’ї відомого українського науковця-фізика Івана Вакарчука. Його батько викладав у Львівському національному університеті ім. І.Франка фізику, а згодом став його ректором. Дитячі роки хлопчик провів у Львові. Святослав закінчив школу з поглибленим вивченням англійської мови зі срібною медаллю. Два роки в музичній школі вчився грати на скрипці та на баяні. Проте справжню любов до музики він перейняв від дядька, разом з яким слухав «Beatles», «Queen», «Rolling Stones» і «Pink Floyd». У результаті через роки вийшов такий унікальний стиль «Океану Ельзи» – український спів з англійською манерою виконання. Після закінчення школи юнак не бачив для себе іншого шляху, як іти по стопах батька. Тому він вступив до Львівського університету на фізико-математичний факультет, а згодом отримав ще й другу освіту економіста-міжнародника, вступив до аспірантури кафедри теоретичної фізики.

У студентські роки Святослав долучився до одного з львівських гуртів – «Клан тиші». Коли той розпався, співак запропонував музикантам заснувати нову групу, яка отримала легендарну назву «Океан Ельзи». Офіційно її днем ​​заснування вважають 12 жовтня 1994 року. У цей час і починається довгий, але надзвичайно успішний шлях Святослава Вакарчука як артиста. Він став вокалістом, автором більшості текстів і музики, а найголовніше – лідером гурту. Перший великий концерт гурт дав на майдані біля Львівського оперного театру, а вже в 1996-му році відправився на міжнародні гастролі, відвідавши Польщу, Німеччину, Францію. А через 2 роки гурт переїжджає до Києва. Дебютний альбом «Океану Ельзи» побачив світ у 1998-му році і називався «Там, де нас нема». Саме він одразу ж приніс молодим хлопцям всеукраїнську популярність. А оригінальний, злегка хрипкий голос та унікальне відчуття музики Святославом підкорили мільйони шанувальників.

У 2005 році Святослав виграв премію «Viva! Найкрасивіші» у номінації «Найкрасивіший українець» за версією журналу «Viva!» та прикрасив його обкладинку. Святослав займається і власними сольними проєктами. В 2008-му він випускає альбом «Вночі», а в 2011-му – «Брюссель». Весною 2016 року гурт «Океан Ельзи» випустив альбом «Без меж» і розпочав дворічний світовий тур, який завершився у червні 2017 року у Львові. Віддаючи багато часу музиці, талановитий виконавець не розірвав свої стосунки з фізикою. У 2009 році він захистив дисертацію на звання кандидата фізико-математичних наук на тему «Суперсиметрія електрона в магнітному полі». Один з альбомів «Океану Ельзи» було названо «Суперсиметрія», а одна з пісень альбому має назву «Susy», що є абревіатурою від supersymmetry.

Святослав займає надзвичайно активну громадську позицію в суспільно-політичному житті країни. Його виступ у підтримку Євромайдану в 2013 році зібрав більше двохсот тисяч людей.

Також музикант займав посаду радника президента з питань культури, був послом доброї волі ООН, займався багатьма соціальними проєктами, неодноразово обирався народним депутатом.

Джерела:

  1. https://showbiz.24tv.ua/svyatoslav_vakarchuk_biografiya_osobiste_zhittya_vakarchuka_simya_n1154023 – Святослав Вакарчук
  2. https://znaj.ua/show-business/177369-svyatoslav-vakarchuk-yak-roker-stav-odnim-z-lideriv-natsii – Святослав Вакарчук
  3. https://file.liga.net/persons/svyatoslav-vakarchyk – Вакарчук Святослав