1 лютого виповнилося 120 років від дня народження відомого американського кіноактора, найяскравішого представника «Золотого століття» голлівудського кіно Кларка Гейбла.

Артист увійшов у історію професії під іменем «Король Голлівуду» і був американським секс-символом кінця тридцятих і початку сорокових років 20 століття. Кларк Гейбл став першим виконавцем головної чоловічої ролі в екранізації роману «Віднесені вітром», був володарем премії «Оскар».

Кларк Гейбл народився в 1901 році в Кедизі, штат Огайо. Хлопчик рано втратив мати, тож його виростили батько та його друга дружина. Мачуха прищепила маленькому Кларку акуратність у всьому: зачісці, одязі і манерах, навчила його грі на фортепіано. Одного разу побачивши виставу «Райський птах», юнак був настільки вражений, що й сам захотів стати артистом. Але тільки у віці 21 рік він зміг почати працювати в другорозрядних театрах. У 1924 році Кларк дебютував у кіно – це був німий фільм «Заборонений рай», потім були роботи в німих фільмах «Пластмасове століття», «Північна зірка» та інших. Незабаром артистові вдалося укласти контракт з найбільшою американською кінокомпанією «Metro Goldwyn Mayer», де в доброму десятку фільмів він виступив у ролі негідників і підступних спокусників, поступово прокладаючи собі шлях у світі кіно. Але це амплуа згодом набридло акторові, і він знявся у фільмі студії «Колумбія» «Це трапилося одного разу вночі». Цей фільм отримав премію «Оскар» у п’яти основних номінаціях, а Кларк Гейбл за виконання ролі спритного й чарівного репортера був визнаний кращим актором.

Свій зоряний час артист зустрів у 38 років. Зйомки фільму за романом Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром» принесли Кларку в ролі Ретта Батлера та Вів’єн Лі не лише успіх, але і безсмертя. Це був перший кольоровий фільм для актора. Десятиліттями пізніше Гейбл сказав, що щоразу, коли його кар’єра починала б сходити нанівець, повтор «Віднесених вітром» миттєво відновив би її, і він продовжував бути найкращим актором до кінця життя. У 30-х роках актора нагородили титулом Короля Голлівуду, і він з честю носив це звання все подальше життя.

Були в житті артиста і сумні моменти. Після загибелі в авіакатастрофі коханої дружини Керол Ломбарте Кларк Гейбл почав у буквальному сенсі «шукати смерть». У роки Другої світової війни він став стрільцем на літаку B-17 і брав участь у авіанальотах на Німеччину. Артистові неймовірно пощастило – він не отримав жодної подряпини і, зробивши 25 бойових вилетів, повернувся до мирного життя.

Найкращими роботами актора стали стрічка «Це почалося в Неаполі», у якій Кларк знявся з прекрасною Софі Лорен, та остання картина артиста – «Неприкаяні». У ній актор знявся з Мерілін Монро, повернувшись до того, з чого починалася його кар’єра в Голлівуді – до образу ковбоя. Сумного і постарілого, який марно намагається знайти своє місце в житті.

Можливо, артист був не завжди витонченим в акторській техніці, але ось чого в нього ніколи не бракувало – це чаруючої мужності. І кого б Кларк Гейбл не грав, він завжди випромінював абсолютну надійність.

Джерела:

  1. https://www.kino-teatr.ru/kino/acter/m/hollywood/66246/bio/ – Кларк Гейбл
  2. https://24smi.org/celebrity/4338-klark-geibl.html – Кларк Гейбл
  3. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-klark-geybl.html – Кларк Гейбл
  4. https://russian.rt.com/nopolitics/foto/826670-klark-geibl-aktyor – Король Голлівуду