Сьогодні відзначає своє 70-річчя Філ Коллінз – відомий британській співак, автор пісень, ударник, актор.  

Музиканта по праву називають інтелектуальним рокером і маестро барабанних паличок. Рок-музика принесла йому славу, визнання монарших осіб і незаперечний авторитет. Він є одним із трьох виконавців, які домоглися успіху як у складі колективу, так і сольно, чиї альбоми розійшлися по світу тиражем більше 100 млн екземплярів. Подібний рекорд належить тільки Майклу Джексону і Полу Маккартні.

Легенда року народився 30 січня 1951 року в Лондоні. За англійською традицією ім’я у хлопчика було складним – Філіп Девід Чарлз Коллінз. Коли хлопчикові було 5 років, йому на Різдво подарували іграшковий барабан, з яким він у дитинстві не розлучався. Через роки батьки купили йому професійнішу установку. Професійне виховання Філа розпочалося в 14  років після його вступу до школи акторів Барбари Спік. Він випробовував себе в ролі дитячого актора  та моделі, а згодом зіграв головну роль Артфула Доджера у фільмі-мюзиклі «Oliver!», знятого за мотивами повісті Чарлза Дікенса «Пригоди Олівера Твіста». Потрапивши з друзями до масовки фільму «A Hard Day’s Night», де головних героїв зіграли учасники легендарної «Бітлз», і побачивши на власні очі живих ікон, Філіп остаточно зробив вибір на користь музики. Він сформував свій перший гурт з назвою «The Real Thing», а пізніше приєднався до гурту The Freehold, з яким записав першу власну пісню «Lying Crying Dying».

У 1970 році співак відгукнувся на оголошення в музичному журналі ансамблю Genesis, що шукав ударника. Група приваблювала поєднанням у виконанні року з джазом, класичної та народної музики, а також театралізованими елементами виступів. Ставши солістом ансамблю, Філ Коллінз за наступні 12 років перетворив Genesis у найяскравішу сторінку не тільки в британській, але і в світовій рок-музиці. На початку 1980-х років Філ вирішив випускати сольні альбоми. Рідко кому з вокалістів відомих груп, що почали сольну кар’єру, вдається перевершити успіх, досягнутий у групі. Але Філу це вдалося. Наклад його першого ж сольного альбому перевершив тиражі альбомів Genesis. На початку 1990-х співак вирішує покинути групу Genesis, присвятивши себе сольним проєктам. Однак перед виходом він записує разом з її учасниками один із кращих альбомів у історії групи «We Can’t Dance» і бере участь у великому прощальному турне (1993).

Репертуар Філа Коллінза не обмежується душевними мелодійними піснями про любов. У своїх піснях він піднімає важливі соціальні та моральні теми: військові конфлікти, складні відносини батьків та дітей, життя бездомних та інші гострі проблеми.

Співак продовжив і свою акторську діяльність. Найвідоміший фільм з його участю – комедійна драма «Бастер», заснована на реальних подіях – пограбування поштового потягу. Крім цієї картини співак значиться в титрах фільмів «Повернення Бруно», «Це ранок», «Кімната 101», «Світанок». За саундтрек до анімаційного фільму «Тарзан» Філ отримав «Оскара».

Джерела:

  1. http://www.people.su/ua/55171 – Філ Коллінз
  2. https://7080.kg.org.ua/about-project/rock-legends/item/166-fil-kollinz – Філ Коллінз
  3. https://24smi.org/celebrity/5516-fil-kollinz.html – Філ Коллінз