Катя Chilly – одна з найбільш неординарних українських виконавиць. Вона має неймовірний вокальний діапазон і впізнавану манеру виконання. Захоплена фольклористикою, співачка створює незвичайні пісні, у яких давньоукраїнські тексти постають у сучасному аранжуванні.

Катя Chilly (справжнє ім’я Катерина Петрівна Кондратенко) народилася 12 липня 1978 року в Києві. У 8 років дівчинка вперше потрапила на телебачення: вона виступила в концерті  «Діти Чорнобиля» в одному з піонертаборів. Катя згадує: «Все це випадково знімалося телебаченням, і я відчула, як до моєї крові потрапив вірус сцени, який, в принципі, неможливо вивести». Дівчинка навчалася в музичній школі грі на фортепіано та віолончелі, співала в дитячому фольклорному хорі. Далі Катя вивчала фольклористику на філологічному факультеті Національного університету імені Т.Шевченка, потім продовжила навчання в аспірантурі Київського та Люблінського університетів.

Творчий шлях Каті почався в 1992 році, коли вона отримала гран-прі на конкурсі «Фант-лото Надія». На цьому конкурсі доля звела її з композитором Сергієм Сметаніним, який писав пісні для молодих співаків. Плодом їхньої співпраці став перший альбом співачки «Русалки In Da House», в основу якого лягла фольклорна тематика. Самобутня манера виконання пісень та незвичайний музичний матеріал зацікавили слухачів, а представники масмедіа охрестили стиль виконання співачки «співом прекрасного ельфа». Перші професійні виступи Каті Chilly відбулися на «Пісенному вернісажі-96» і «Ялті-96». Тоді ж вона стала найзначнішим відкриттям в українській попмузиці, виборовши перше місце серед виконавців на фестивалі «Червона рута» в Харкові. У 1999 році артистка вирушила в турне містами Західної Європи, давши концерти в Польщі, Німеччині, Швеції та США .

Під час одного з гастрольних виступів сталося непередбачуване –  співачка сильно постраждала, оступившись і впавши зі сцени. Травми були серйозними – пошкодження хребта, струс мозку. На довгий період дівчина пропала з медійного простору. Хвороба довго не відступала, іноді навіть приходив відчай. Та, опанувавши себе, Катя Chilly створює другий альбом «Сон», з яким навіть змогла виступити у 2001 році у Великобританії. Після концерту в Лондоні, який транслювався в прямому ефірі ВВС, всесвітньо відома компанія запропонувала зняти Каті кліп на один із хітів для річного показу на каналі. У 2006 році артистка випустила альбом «Я — молодая», до якого увійшли 13 треків. У ньому співачка поєднала фольклор та електроніку. Як джерело, використовувалися народні пісні, а також віршовані рядки сучасних поетів. Після виходу цього диска співачка переосмислює концепцію своєї творчості і концентрується тільки на акустичній музиці. Вона повністю змінює склад колективу і починає гастролі з живими концертами, без жодного натяку на штучний звук. Тепер у її групі з’являються такі інструменти, як фортепіано, скрипка, контрабас, драмбука, ударні. Дівчина виходить на сцену босоніж, у простих сукнях. Її запрошують у якості хедлайнера на багато українських музичних фестивалів: «Співочі тераси», «Золоті ворота», «Червона рута», «Антонич-фест», «Рожаниця».

Співачка за своє творче життя випустила 5 альбомів, її концерти привертають увагу й проходять завжди з аншлагами.

Катя веде і активне громадське життя. Вона має звання «Кавалер ордена Миру» від фонду Реріхів і є послом толерантності UNDP Ukraine.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/4508-katia-chilly.html – Катя Chilly
  2. https://kino-teatr.ua/uk/person/chilly-katya-1773.phtml – Катя Чіллі
  3. https://novy.tv/ua/g-space/showbiznes/2020/02/08/hto-taka-katya-chilly-10-tsikavih-faktiv-pro-uchasnitsyu-natsvidboru-na-yevrobachennya-2020/ – Хто така Катя Chilly?