Народного артиста України, харизматичного виконавця Віктора Павлика влучно називають «головним романтиком країни». Його пісні, сповнені тонкої лірики й палких почуттів, неодноразово ставали найкращими хітами. Чудово розуміючись на східних мелодіях, співак зміг розширити діапазон вітчизняної музики, наповнивши її колоритом турецької пісні.

Віктор Павлик народився 31 грудня 1965 року в місті Теребовлі на Тернопільщині. Батьки записали на магнітофон перші пісні свого сина, коли йому було 4 роки. Тоді ж хлопчикові подарували першу власну гітару, з якою він уже ніколи не розлучався. У 16 років Віктор почав заробляти на життя музикою, граючи в ресторанах і на весіллях з вокально-інструментальним ансамблем «Еверест». Перспективних хлопців з Теребовлі помітили в сусідніх Микулинцях і запросили до місцевого будинку культури. Далі була робота в Тернопільській обласній філармонії у складі гурту «Анна Марія». У той період група стала переможцем багатьох визначних конкурсів і фестивалів в Україні та за кордоном.

У 1990-х роках Віктор Павлик з дружиною поїхали на роботу до Туреччини, де артист кілька років виступав у складі групи «Мідас». Турецькі чутливі мелодії глибоко запали в душу. Співак почав виконувати турецькою мовою досить популярну тоді пісню «Шикидим», яку в 1995 році співав Таркан. Повернувшись у 1996 році на Батьківщину, Віктор розпочав сольну кар’єру. Наприкінці 90-х років співак випустив альбом «Шикидим», де однойменна пісня була перекладена українською і майже половина пісень була від турецьких авторів. Співак з власне українським ім’ям і зовнішністю зміг вплести східні мотиви в українську музику. 

Віктор Павлик став настільки популярним, що розклад його концертів можна було побачити на кожному стовпі у великих містах України. Його пісні «Шикидим», «Ти подобаєшся мені», «Ні обіцянок, ні пробачень» ставали найкращими ліричними шлягерами. У 2002 році артист дав наймасштабніший концертний тур по 20 штатах США, від Сан-Франциско до Буффало.

Згодом Віктор Павлик напише ще більше трьохсот пісень, і на багато з них зніме кліпи. Серед популярних композицій варто виділити романс «Все минуло рідна, все минуло», ліричні пісні «Ще 5 хвилин» («Афіни, Київ і Стамбул»), «Я божеволію (Мила)», «Столик на двох», «Каштанова вальс», «Недописана книга», «Місто зеленого кольору».

Джерела:

  1. https://znaj.ua/show-business/334345-biografiya-viktora-pavlika-zhittyeviy-shlyah-i-tvorchi-shukannya – Віктор Павлик
  2. https://www.pisni.org.ua/persons/234.html – Віктор Павлик
  3. http://viktorpavlik.com/biohrafiya – Віктор Павлик