Народна артистка України Катерина Бужинська – частина історії української культури. Незвичайна енергетика, оригінальний голос і наполегливість у досягненні вершин – складові її успіху. Співачка – одна з небагатьох виконавиць, яка з легкістю співає на концертах без фонограми.

Катерина Бужинська народилася 13 серпня 1979 року в Норильську. Через три роки родина переїхала до Чернівців, на батьківщину матері. Катя з дитинства знала, що стане співачкою, хоч батьки і відмовляли її від цього шляху. У 11 років дівчинка вперше взяла участь у пісенному конкурсі «Невідомі голоси». У конкурсі брали участь учасники до 40 років. Катя прийшла без сценічного костюма і фонограми і з-поміж 360 претендентів посіла перше місце. Після школи дівчина вступила до Чернівецького музичного училища. Будучи студенткою, стає переможницею престижних українських пісенних конкурсів «Дивограй», «Первоцвіт», «Кольорові сни», «Червона рута».

У 1996 році співачка їде до Києва, де, склавши іспити, вступає до другого курсу Київського інституту музики імені Р.Глієра на відділення «Естрадного вокалу». У 1998 році отримує Гран-прі на міжнародному фестивалі «Слов’янський базар» за виконання пісні «Приречена» на вірші Ю. Рибчинського та музику Сержа Лами. Після перемоги на «Слов’янському базарі» Катерина стала тісно співпрацювати з поетом Юрієм Рибчинським і композитором Олександром Злотником. Вони створили хіти, які донині пам’ятають і люблять слухачі (пісні «Лід», «Романсеро», «Нескорима»). У 1998 році виходить дебютний альбом Катерини Бужинської «Музика, яку я люблю». У наступному році – її другий альбом «Лід». На цю ж пісню було відзнято кліп, у якому взяли участь українські фігуристи Юлія Обертас та Дмитро Паламарчук.

У 2001 році співачка стає першою представницею України на фестивалі в Сан-Ремо (Італія), де виконала пісню «Україна». Катерині було подаровано зірку на алеї зірок у Чернівцях. За час своєї творчості артистка випустила 8 альбомів, зняла безліч кліпів з піснями українською, російською, англійською, італійською, іспанською, болгарською мовами та на івриті. Пісні у виконанні Катерини постійно звучать по радіо й телебаченню, її концертні образи продумані до дрібниць. Образ співачки прикрашає обкладинки глянцевих журналів і є стимулом для натхнення багатьох жінок.

У 2015 році Катерина розпочала благодійний тур для української діаспори в Європі під назвою «Україна — це ми», у ході якого відвідала Болгарію, Угорщину, Австрію, Чехію, Німеччину, Італію, Іспанію, Польщу. Катерина Бужинська нагороджена орденом святого Станіслава, також отримала нагороди «Жінка III тисячоліття» та «За жертовність і любов до України» від Української Православної Церкви. За благодійну волонтерську діяльність, патріотизм, популяризацію української пісні в усьому світі, благодійність і любов до рідного краю співачка удостоєна почесного звання «Співочий посол України».

Катерина Бужинська останні роки живе в Болгарії зі своєю родиною. Та вона часто приїжджає з концертами в Україну і присвячує рідній квітучій землі багато своїх пісень.

Джерела:

  1. https://24smi.org/celebrity/2723-katya-buzhinskaya.html – Катя Бужинська
  2. https://clutch.net.ua/uk/stars/54-katya-buzhinskaya – Катя Бужинська
  3. https://molbuk.ua/chernovtsy_news/154289-vidoma-spivachka-z-chernivci-sogodni-svyatkuye-den-narodzhennya-10-cikavi-fakty.html – Катя Бужинська