Ігор Стеф’юк – відомий художник-пластик і педагог, багатолітній викладач, доцент кафедри художнього дерева, член Національної спілки художників України (1987), лауреат обласної премії в галузі декоративно-ужиткового мистецтва ім. З. Флінти (1996).

Народився Ігор Стеф’юк 14 травня 1949 р. у с. Рожнів Косівського р-ну Івано-Франківської обл. Навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва, який закінчив 1973 року з відзнакою (педагоги – М. Курилич, М. Яців, Д. Крвавич), одразу ж обравши для себе за пріоритет художнє дерево в нових образних та функціональних формах мистецтва.

Від того часу його ім’я здобувало щораз нові щаблі професійного авторитету. Він системно працював над питання розкриття кодової системи етнотрадиції, секретів майстерності гуцульських різьбярів, зумівши цей досвід синтезувати з актуальними пластичними формами. Прецезійність праці І.В. Стеф’юка з матеріалом просто вражала. Він так ретельно, з етичним і духовим наповнення підходив до вирішення чергової творчої задачі, що кожен його новий твір одразу ж ставав явищем національного мистецтва, гідним представлення в кращих музейних колекціях світу.

Значну частину своїх зусиль І.В. Стеф’юк віддавав студентам, як багатолітній викладач, доцент кафедри художнього дерева. Саме завдячуючи його особистому прикладу чимало його випускників стали відомими творчими індивідуальностями, а львівська мистецька школа – знаною у світі.

Увага художника, в основному, була зосереджена на роботах виставкового типу. Ігор Стеф’юк створив новий напрям у цій художній галузі своїми поліхромними дерев’яними композиціями.

Його твори представлені в колекціях таких музеїв: Львівська картинна галерея; Етнографічний Музей Академії наук України у Львові; Національний музей у Львові; Національний художній музей України, м. Київ; а також у приватних колекціях у Польщі, Угорщині, Німеччині, Ізраїлі та США.

Джерела:

  1. Декоративне мистецтво України кінця XX століття. 200 імен [Текст] : Альбом-каталог / Чегусова, Зоя; Худож. Н.П.Бондаренко. – В суперобкладинці. – К. : Атлант ЮЕмСі, 2002. – 511 с.
  2. ІГОР СТЕФ’ЮК
  3. Ігор Васильович СТЕФ’ЮК