Символом нашої національної пісні є співачка Наталія Бучинська. Її пісні дарують відчуття вічної весни, краси та любові. Наталя – талановита й багатогранна. Звання Народної артистки України вона отримала у віці 27 років, що зробило її наймолодшою народною артисткою за всю історію української культури. Співачка має три вищих освіти і є володарем офіцерського звання «майор МВС України».

Наталія Любомирівна Бучинська народилася 28 квітня 1977 року у Львові. Коли дівчинці виповнилося п’ять років, сім’я переїхала до Тернополя. Про те, що її покликання – пісня, Наталя знала з дитячих років. Вона співала в шкільному хорі, закінчила музичну школу і хотіла продовжувати музичну освіту, але в Тернополі для цього не було можливостей. І тоді дівчина вступила до Тернопільської академії народного господарства на економічну спеціальність. Але співати не покинула. У 1995 році співачка здобуває свою першу перемогу в конкурсі «Міс академія», у тому ж році перемагає у фестивалі «Червона рута». Саме цей день перемоги співачка вважає своїм творчим Днем народження. Наталя бере участь також у фестивалях «Молода Галичина», «Співаночка-джазочка», «Пісня буде поміж нас», «Мелодія», «На хвилях Свитязя», «Перлини сезону», «Доля» та стає лауреатом конкурсу «Пісня року».

У 1998 році Наталі запропонували стати солісткою Державного ансамблю пісні і танцю МВС України.  Так співачка зв’язала частину свого життя з військовою службою. Вона склала присягу на вірність народові України, а 2004 року закінчила Київську академію внутрішніх справ у званні майора міліції. Робота в ансамблі стала безцінним досвідом. Іноді доводилося давати по сім концертів на день, виступати у віддалених військових частинах, де про звукову апаратуру й чутки не було, неухильно дотримуватися військової дисципліни.

Разом з творчою службою в армії Наталія продовжувала виступати на конкурсах і фестивалях. За перемогу на «Пісенному Вернісажі» в 1999 році артистка з рук міністра МВС отримала ключі від першої у своєму житті власної однокімнатної квартири, а від Президента – звання Заслуженої артистки України. 

За своє творче життя Наталія Бучинська дала більше двох тисяч концертів. У її репертуарі – понад 300 пісень, і не тільки українською та російською мовами, а також англійською, французькою, польською, італійською, іспанською і вірменською.

Наталія Бучинська є лауреатом ордена Святої великомучениці Варвари за благодійну діяльність. Співачка їздила з великою концертною програмою в Косово, бере участь у концертах, кошти з яких ідуть на підтримку добровольчого батальйону, завжди намагається допомогти дітям, які залишилися без сім’ї.

Джерела:

  1. http://www.buchynska.com/index.php?option=com_content&view=article&id=33&Itemid=231&lang=uk-ua – Наталія Бучинська
  2. https://www.pisni.org.ua/persons/295.html – Наталія Бучинська
  3. https://replyua.net/people/4435-interesnye-fakty-o-natale-buchinskoy.html – Наталя Бучинська