Однією з найяскравіших зірок української естради є талановита співачка, музикант, бард, виконавиця й авторка власних пісень Марія Бурмака. Стиль пісень Марії  – особливий. Це – поєднання рок-, фолк- і поп-музики. Його неможливо сплутати зі стилями інших українських співаків. Творчість артистки – це неодмінно позитивні емоції, відкритість, доброта й душевність.

Марія Бурмака  народилася 16 червня 1970 року в Харкові в сім’ї викладачів. З дитинства дівчинка захоплювалася поезією й співала пісні. Закінчила музичну школу за класом гітари й вступила на філологічний факультет Харківського університету. Ще в студентські роки почала писати пісні. Початок музичній кар’єрі співачки дала перемога на фестивалі «Оберіг» у Луцьку в 1989 році та на «Червоній руті» (друга премія). А вже в наступному році Марія виборола звання «Лауреата» в Каневі на Всеукраїнському фестивалі «Дзвін». У 1991 році артистка записала на канадській фірмі «Євшан» свій перший компакт-диск «Марія» з композиціями в стилі нью-ейдж (цей музичний жанр зародився в США в 60-х рр. і є синтезом електронної й етнічної мелодій).

Багато років Марія поєднувала артистичну діяльність із працею на телебаченні. Вона працювала телеведучою на каналах «СТБ» та «УТ-1», була ведучою авторської рубрики «Музика Сніданку» та проєкту «Музика для дорослих з Марією Бурмакою». Співачка створила авторську програму «КІН» (культура, інформація, новини), яка стала найкращим проєктом українського телебачення. Пісні Марії Бурмаки набули популярності і за кордоном. Хіти «Хто я така є» і «Сонцем небом дощем» звучали на польських fm-радіостанціях. Співачка виступила на найбільшому українському фестивалі в США «Верховина» та фестивалі «Лемківська ватра» в Польщі, була запрошена з лекцією до професорського клубу Колумбійського Університету (Нью-Йорк).

Марія завжди була активною учасницею практично всіх подій української історії, починаючи з фестивалю «Червона рута» і «Студентського голодування на Граніті» (1990) до «Помаранчевої Революції» та «Революції Гідності». У 2014 році в складі туру «Підтримаємо своїх» була з виступами в зоні АТО і брала участь у концертах, зібрані кошти від яких були витрачені на потреби добровольчого батальйону. Дала сольний благодійний концерт в Парижі, зібрані кошти від якого були передані до фонду «Таблєточки» та взяла участь в українському фестивалі в Чикаго, зібрані кошти від якого були перераховані в «Фонд допомоги героям». Також співачка зіграла благодійні концерти у Великій Британії та Канаді.

Наприкінці 2014 року Марія увійшла до ТОП-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».

Марія Бурмака залюблена в музику. Творчість дає їй крила й натхнення. Артистка – одна з небагатьох співачок, яка виконує свої композиції виключно українською мовою. Краса рідної землі та мови, яскравий світ емоцій та почуттів, співуча душа народу – у її чудових піснях.

Джерела:

  1. https://uamusic.com.ua/biography?author=burmaka – Марія Бурмака
  2. https://zik.ua/news/2017/04/19/mariya_burmaka_pro_vse_na_sviti_viyna_simya_dorn_i_ukrainomovnyy_harkiv_1081981 – Марія Бурмака про все на світі
  3. https://salvemusic.com.ua/mariya-burmaka-biografiya-peviczy/ – Марія Бурмака