Олександр Пономарьов – золотий голос вітчизняної естради, композитор і автор пісень, народний артист України, який своїми стараннями й відточеним талантом досяг звання метра поп-культури.

Олександр Пономарьов народився 9 серпня 1973 року в місті Хмельницькому. У дитинстві часто хворів і ріс слабеньким. Коли здоров’я покращилося – став справжнім шибайголовою, постійно бився з хлопцями і належав до хуліганських компаній. А згодом усю свою силу вклав у бокс. Та з боксерською кар’єрою Сашкові довелося попрощатися через травму голови, яку отримав на одному з тренувань – у хлопчика почав різко гіршати зір. Секцію довелося покинути. Змалку мати помітила в сина ще один талант — співочий. У 12 років Олександр написав пісню «Свята Анна», яку виконував під гітару під вікнами однокласниці, яка йому подобалася. Після школи хлопець вступив до музичного училища, жодного дня не навчавшись у музичній школі. На вступному іспиті співав пісню «Ніч яка місячна». Студентом він підробляв, співаючи й граючи на весіллях і ювілеях, виступав в ресторані. У 17 років Олександр зміг купити свій перший автомобіль. Коли під’їжджав на машині до училища – «однокурсники ахали, а викладачі дивилися суворо». 

Перша слава прийшла до співака на конкурсі «Червона рута – 93», де він посів перше місце й отримав приз за найкращий вокал. Щоб залишитися на висоті, Олександру потрібен був власний репертуар, та оскільки купувати пісні співак на той момент не міг собі дозволити, він почав писати музику і складати тексти самостійно. У 1995 році Олександр став володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу молодих естрадних виконавців імені Володимира Івасюка в Чернівцях. За перемогу співак був нагороджений 5 тис. доларів, які відразу ж витратив на звукову апаратуру. Через зростання популярності переїхав до Києва й перевівся до столичної Національної музичної академії. Виконавець неодноразово ставав власником нагород «Кумир нації» і «Кращий співак року». Він був єдиним українським артистом, який 5 разів поспіль здобував премію «Золота Жар-птиця».

У 2003 році в Латвії на конкурсі «Євробачення» в особі Олександра Пономарьова вперше взяла участь Україна. Співак посів 14 місце, виступивши з піснею «Hasta la vista» на музику ізраїльського композитора Цвіка Пік. Для виступу українського артиста був запрошений кращий еквілібрист планети українець Анатолій Залевський і артистки його театру. Олександр випробував себе і в якості актора (знявся в мюзиклах «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Дуже Новорічне кіно, або Ніч у музеї», а також у стрічці «Особисте життя»), і в якості композитора (написав музику до українських художніх фільмів «Жага екстриму» та «Мій принц»). Кілька років поспіль співак вів кулінарну програму «Смачна країна» на телеканалі «1+1», був зірковим тренером у музичному проєкті «Голос країни».

Український артист з дитинства мріяв виступити на одній сцені з видатною оперною дівою Монтсеррат Кабальє. І його мрія здійснилася. Він виступив у палаці культури «Україна» на бенефісі Примадонни, гастролі якої випали на день її 85-річчя. У  2015 році відбувся грандіозний ювілейний концерт Олександра Пономарьова «Я люблю тебе …» в Національному палаці мистецтв «Україна», у якому взяли участь Руслана, Марічка Бурмака, Настя Каменських, Анна Ходорівська, а ще музиканти симфонічного оркестру та учасники всіх сезонів «Голосу країни».

Джерела:

  1. https://znaj.ua/show-business/186224-oleksandr-ponomarov-biografiya-i-povna-kar-yera-pop-zirki-90-h – Олександр Пономарьов
  2. https://www.obozrevatel.com/ukr/person/aleksandr-ponomarev.htm – Олександр Пономарьов
  3. https://clutch.net.ua/uk/stars/91-aleksandr-ponomarev – Олександр Пономарьов