Тендітна та ніжна, наполеглива й цілеспрямована Тіна Кароль впевнено йде до своєї мети. Зірка самотужки пробила собі місце на великій сцені та за час вокальної кар’єри завоювала багато прихильників. Її голос в 3 октави заворожує силою й чистотою звучання.

Тетяна Ліберман народилася 25 січня 1985 року в містечку Оротукан Магаданської області. Батьки Тіни — інженери. Доньку, що народилася в Тетянин день, назвали Тетяною. Дитинство дівчинки пройшло в Івано-Франківську. З юних років Тетяна займалася творчістю: спершу вона пішла до музичної школи, а потім вступила до Київського вищого музичного училища. Старт популярності почався з тріумфу на «Новій хвилі» в 2005 році: окрім другого місця, співачка здобула особливий приз від Алли Пугачової. 50 тис. доларів преміальних дівчина витратила на зйомки свого дебютного відео «Вище хмар». У цей момент про талановиту співачку заговорила вся Україна.

Тетяна брала участь у різноманітних конкурсах та фестивалях: «Золоті трембіти», «Юні зірки Прикарпаття», «Таланти твої, Україно», «Чорноморські ігри», «Під однією зіркою», «Едельвейс», «Сім культур». У 1997—1998 роках із піснею «Твоя мелодія», присвяченій Володимиру Івасюку, Тетяна перемогла в кількох вищеназваних конкурсах. Співачка взяла собі сценічний псевдонім Тіна Кароль, який згодом обрала своїми ім’ям та прізвищем. Крім досягнень у сфері музики зірка також знялася в декількох картинах. У різні роки на екран вийшли фільми за її участю «Танго любові», «Зоряні канікули», «1 + 1 вдома». Також співачка відточує акторську майстерність на підмостках професійного театру. Серед її театральних дебютів – головна роль у виставі «Духів день», виконувала соло в популярних мюзиклах Європи, таких як «Ассоль» та «Екватор».

У 2006 році артистка випустила свій дебютний альбом «Show me your love», який дуже скоро став «золотим». Вражаючи всіх своєю працездатністю, вже в кінці того ж року Тіна випустила свій другий альбом, який також отримав «золотий» статус. Починаючи з 2008-го року співачка ледь не щороку отримує звання найкрасивішої жінки та найкращої співачки України. У травні 2006 року Тіна представляла Україну на «Євробаченні» в Греції з піснею «Show Me Your Love».  Її запальне виконання з елементами українських народних танців дуже сподобалися глядачам і фанатам конкурсу. У підсумку талановита українка посіла сьоме місце. Неодноразово Тіна Кароль ставала тренером шоу «Голос країни» та «Голос.Діти» на каналі «1+1». Артистка випустила  власну книгу під назвою «Різдвяна історія», у якій зібрані українські щедрівки, колядки та ноти до них. Діти зможуть не тільки читати, але й співати. В основу книги ліг музичний фільм  «Різдвяна історія з Тіною Кароль».

Співачка вклала багато зусиль для визнання України у світі. У 2016 році на спільні пожертви з місцевою громадою українців вона відкрила Центр української громади у Великобританії, у місті Дербі неподалік Лондона. 24 серпня 2019 року Тіна Кароль взяла участь у Ході Гідності на День Незалежності України й виконала фрагмент Гімну України на даху Національної музичної академії. Її пісня «Україна – це Ти» внесена до курсу шкільної програми.

Тіна Кароль протягом багатьох років займається благодійністю. У 2005 році відвідала Ірак та Косово з миротворчою місією, де дала кілька концертів. У 2014 році артистка відкрила власний благодійний фонд «Полюс тяжіння» з метою допомоги онко-хворим дітям.

Співачка зараз на злеті творчої кар’єри й має мільйони поціновувачів власної творчості. Однак спочивати на лаврах всенародна улюблениця не збирається. Попереду на неї чекають нові пісні й цікаві проєкти.

Джерела:

  1. https://kasa.in.ua/ru/9-faktiv-pro-tinu-karol – Тіна Кароль
  2. https://showbiz.24tv.ua/tina_karol_tetyana_liberman_biografiya_osobiste_zhittya_shlyah_do_uspihu_n917043 – Тіна Кароль. Шлях до успіху
  3. https://maximum.fm/tina-karol-den-narodzhennya-biografiya-foto-najkrashchi-pisni-online_n134816 – Українська поп-діва: біографія і найкращі пісні