Ані Лорак – одна з найсильніших вокалісток сучасності. ЇЇ унікальний голос у 4,5 октави підкорив мільйони слухачів по всьому світу.  Кожна її пісня – суперхіт, кожен виступ – перформанс світового рівня. Там, де з’являється співачка – завжди яскраве шоу, справжнє свято краси й музики.

Кароліна Куєк народилася 27 вересня 1978 року в містечку Кіцмань Чернівецької області в тому ж будинку, що й свого часу Володимир Івасюк. Своє красиве ім’я дівчинка отримала завдяки бажанню бабусі-полячки. Батьки Кароліни розлучилися ще до її народження. Матері важко було самій утримувати дітей, тож дівчинка до 7 класу виховувалася в інтернаті. Співати вона почала з дитинства. Співала скрізь, навіть коли її не просили. Перший значний успіх до 14-річної співачки прийшов на першому чернівецькому фестивалі «Первоцвіт-92», після якого дівчина повірила у свої сили: «Я мала амбіції стати зіркою першої величини. Тільки так себе налаштовувала й виховувала». У 1995 році дівчина перемогла в телевізійному конкурсі «Ранкова зірка», на якому виступила під псевдонімом Ані Лорак (ім’я Кароліна, прочитане справа наліво). Тоді за підсумками опитування «Нові зірки старого року» співачку визнали відкриттям 1994 року.

До Києва Кароліна переїхала в 1995 році. У цей час ім’я Ані Лорак стає широко відомим в Українському шоу-бізнесі. Цього ж року Ані нагородили «Золотою Жар-птицею» Таврійських Ігор. Наступного року співачка отримала Гран-прі всесвітнього конкурсу молодих віконавців «Big Apple Music» у Нью-Йорку. Ані зіграла головні ролі в мюзиклах та телевізійних музичних фільмах «Цигани», «Вечори на хуторі біля Диканьки» (Оксана), «Шалений день, або одруження Фіґаро» (Фаншетта) тощо. У 1999-му році вона стала наймолодшою Заслуженою артисткою України. Її пісні неодноразово були визнані найкращими піснями року.

У 2008-му році Ані Лорак представляла Україну на конкурсі «Євробачення» в Белграді, де виступила з піснею «Shady Lady», написаною Філіпом Кіркоровим і грецьким композитором Дімітрісом Контопулосом. З цією піснею Ані Лорак посіла другу позицію в фіналі конкурсу, а також увійшла до трійки журналістських симпатій разом зі Швецією та Данією. Після успішного виступу на «Євробаченні» співачка отримала звання Народного артиста  України.

Багато часу Ані приділяє благодійній діяльності. Вона була послом доброї волі ООН з питань СНІДу в Україні, а також брала активну участь у благодійній програмі «Сирітству – ні!».

За час своєї творчої діяльності Ані Лорак ставала володаркою престижних титулів («Краща співачка», «Людина року», «Найкрасивіша жінка», «Краще концертне шоу») і сотень нагород. Виступала на сценах найвідоміших світових концертних майданчиків. У її репертуарі понад 16 альбомів і понад 100 пісень українською, російською та англійською мовами, 50 відеокліпів, 2 грандіозних шоу – «Кароліна»  і «DIVA», а також безліч «золотих» і «платинових» дисків. І Ані не збирається зупинятися на досягнутому. Попереду на неї чекають нові музичні обрії.

Джерела:

  1. https://kino-teatr.ua/uk/person/lorak-ani-1774.phtml – Ані Лорак
  2. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-ani-lorak.html – Ані Лорак
  3. https://znaj.ua/show-business/173366-ani-lorak-vid-karolini-do-divi-detalna-biografiya-i-eksklyuzivni-fakti-z-zhittya – Від Кароліни до «Діви»
  4. https://uamusic.com.ua/biography?author=anilorak – Ані Лорак