10 січня святкує своє 40-річчя Алан Бадоєв  — український режисер, сценарист, кліпмейкер та телеведучий. Він є одним з найпопулярніших кліпмейкерів України.

Алан Бадоєв народився у Північній Осетії. Виріс в Україні — у місті Горлівка Донецької області. Закінчив Київський інститут кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв. Живе і працює в Києві. На першому курсі інституту почав знімати документальні фільми. Пізніше створив документальний цикл “Життя дубль два”. Фільми з нього удостоювалися призів фестивалів “Золотий витязь” і “Просвіта”. Короткометражні фільми “Колос і стерня”, “Слід 2000”, “П’ять хвилин або Легенди убитого часу” були удостоєні спеціального призу за кращу режисерську роботу і пошуки аудіовізуальної мови на Міжнародному студентському кінофестивалі Фаст Фест Уікенд.

У 2002 Алан Бадоєв за написаний сценарій до фільму “Ангели живуть навпроти” нагороджений орденом Пресвятої Богородиці Покрови за внесок в розвиток мистецтва в Україні і відображення гостросоціальних проблем високохудожньою мовою. У березні 2007 випущений в прокат перший повнометражний ігровий фільм Бадоєва “AngeLove” (ще відомий як “OrangeLove” і “Помаранчеве кохання”) з Олексієм Чадовим і Ольгою Макєєвої в головних ролях. На початку 2010 року Алан Бадоєв приступив до двох масштабних проектів. У квітні на запрошення Володимира Зеленського та Студії Квартал-95, став креативним продюсером і режисером нового гумористичного шоу на телеканалі Інтер – “Пороблено в Україні”. Спеціально для цього проекту режисер об’єднав у своїй творчій лабораторії “СК Production” кращих фахівців. Пізніше разом з Володимиром Зеленським заснував компанію “Gaudi Studio”, що спеціалізується на зйомках телешоу. Алан Бадоєв разом з дружиною Жанною Бадоєвою вів на каналах «Інтер» і «К1» пізнавальну передачу про подорожі під назвою «Орел і Решка».

У 2011 році Алан Бадоєв створив музичний фільм “Мадемуазель Живаго”. У головній ролі – зірка світової сцени Лара Фабіан, музику до фільму написав композитор і продюсер Ігор Крутий, художник – Олександр Мілов. У 2018 році Алан зняв кліп всесвітньо відомому ірано-шведському співакові Арашу і Хелені на пісню “Dooset Daram”. Зйомки проходили в Україні в лісі і тривали близько 48 годин. В 2019 був організатором шоу на офіційних заходах з нагоди Дня незалежності України.

Кліпмейкер. Найбільше Алан Бадоєв відомий як кліпмейкер. Працював з Андрієм Данилко, Софією Ротару, групою “ВІА Гра”, “Нічними снайперами”, “Hi Fi”, Валерієм Меладзе, Авраамом Руссо, Іриною Білик, Ані Лорак, Наталею Могилевською, Гайтаною, Віталієм Козловським, Світланою Лободою, Сергієм Лазарєвим, Анжелікою Агурбаш, Валерією та іншими українськими і російськими зірками естради.

Продюсування. У 2009 році почав продюсувати “фабриканта” Макса Барських. У 2011 році продюсував Мішу Романову (Наталію Могиленець). З 2013 по 2018 рік Міша була солісткою групи ВІА Гра (продюсер Костянтин Меладзе). У 2015 році почав продюсувати учасника шоу “Хочу до Меладзе” В’ячеслава Басюл.

Нагороди. Премія на фестивалі “Кіношок 2006” за кращу режисерську роботу фільм “Оранжлав”. У лютому 2008 в рамках премії “Вибір EGO 2007. Люди року” (проект журналу “EGO”) Алан Бадоєв названий “Кращим режисером року”. У 2015 та 2017 визнаний кращим кліпмейкером року за версією музичної премії “M1 Music Awards”.

Джерела:

  1. Алан Бадоєв
  2. Бадоєв Алан
  3. Алан Бадоєв
  4. Зірвав куш: названо ім’я кращого кліпмейкера України за версією премії «M1 Music Awards 2017»