Співачка Руслана – одна з найбільш відомих і успішних поп-зірок України. Вольова, енергійна, справжня – саме такою ми знаємо та любимо Руслану! Вона першою привезла Євробачення в Україну та змусила говорити про себе весь світ.

Руслана Степанівна Лижичко народилася 24 травня 1973 року у Львові. Школяркою співала в гурті «Оріон», потім — у дитячому ансамблі «Посмішка». Після закінчення дитячої музичної школи вступила до Львівської консерваторії ім. М.Лисенка. Під час навчання брала уроки в Мирослава Скорика, Миколи Колесси та Юрія Луціва. По закінченню закладу, отримала фах «Диригент симфонічного оркестру». Музична кар’єра співачки почалася 1993 року, коли Руслана взяла участь у двох музичних фестивалях України: Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні «Червона рута» та фестивалі поп- і рок-музики «Тарас Бульба». Наступного року Руслана та її продюсер і чоловік Олександр Ксенофонтов заснували студію радіореклами «Люксен». Відомі музичні кліпи фірм Oriflame, Coca-Cola, Stimorol озвучені голосом Руслани.

Невдовзі співачка записує свій перший сингл і кліп «Ти», зйомки якого проходили в Олеському замку. У зйомках взяли участь симфонічний оркестр і музиканти «Клубу Шанувальників Чаю». Згодом на сцені Львівського оперного театру відбувся концерт на тему казки А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Українська преса назвала Руслану «новою хвилею в музиці». Її було оголошено «Співачкою року-96» і надано звання «Видатна львів’янка року». Саме Руслана почала відроджувати традиції святкування Різдва та популяризувати українські колядки. Вона робила великі різдвяні концерти та тури, а згодом започаткувала традицію Різдвяних фільмів. У 1998 році Руслана влаштувала тур із благодійними концертами по стародавніх замках України з метою зібрати кошти на їх реставрацію. «Тур по стародавніх замках України» привернув увагу до їхнього стану. Результатом цього стала реставрація Золочівського замку.

У 2000 році вийшов кліп «Знаю я». Це був перший музичний кінокліп, який було знято та змонтовано спеціально для показу на широкому екрані в сучасних кінотеатрах. У цій роботі брали участь 250 спеціалістів із п’яти країн світу. У відео – унікальні ексклюзивні кадри Карпат з гелікоптера, фантастичні пейзажі, справжнє гуцульське весілля, грандіозне шоу Руслани просто неба зі сценою на водоспаді та екстремальні кадри на вершині гори на висоті 1600 метрів без страховки і дублерів. Руслана, маючи гуцульське коріння, почала активно поєднувати у своїй музиці мотиви гуцульських мелодій з актуальними танцювальними ритмами. Її експерименти в цій галузі увінчалися виходом платівки під назвою «Дикі танці». За альбом «Дикі танці» Руслана отримує першу в Україні офіційну нагороду «Платиновий диск». 

Руслана взяла участь у конкурсі «Євробачення-2004» в Стамбулі. Її прес-конференція проводилася досить нестандартно: наприклад, усі присутні могли дегустувати українську горілку і сало. До того ж Руслана вчила журналістів грати на трембіті. На самому конкурсі шоу Руслани кардинально відрізнялося від виступів інших учасників. Телекоментатор британської студії ВВС назвав українську співачку «принцесою-воїном». Серед співаків із 36 країн, які брали участь, Руслана посіла перше місце з 280 балами. Завдяки цій перемозі черговий конкурс уперше пройшов у Києві. Руслана стала першою українкою та європейкою, яка виступила на найбільшому пісенному фестивалі Азії – Asia Song Festival (за масштабами можна прирівняти до Євробачення), отримавши на ньому одразу дві нагороди.

Руслана дуже активна в громадському житті країни. Вона брала участь у Помаранчевій революції, а в 2013-му році стала однією з активісток Євромайдану, провівши на ньому понад 100 ночей, протягом яких понад 500 разів виконала державний Гімн України.

Руслана – перша українка, що отримала нагороду найвідважніших жінок планети «International Women of Courage Award», яка щорічно вручається Держдепартаментом США за відвагу десятьом жінкам з усього світу (2014). Співачку нагороджувала перша леді країни Мішель Обама

Джерела:

  1. https://file.liga.net/persons/lijichko-ryslana – Руслана Лижичко
  2. https://www.pisni.org.ua/persons/100.html – Руслана
  3. https://sites.google.com/site/ruslanalizicko/home/biografia – Руслана
  4. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-ruslana-lyzhichko.html – Руслана Лижичко