Легендарний клоун Олег Попов за час кар’єри зумів підкорити міжнародну арену. Йому аплодувала сама королева Англії Єлизавета II, у Мюнхені та Брюсселі з’явилися вулиці, названі його ім’ям. У Книзі рекордів Гіннеса він вважається найпопулярнішим клоуном планети.

Олег Костянтинович Попов народився 31 липня 1930 року в підмосковному містечку Вирубово. Його батько працював на годинниковому заводі. У 1937 році він був заарештований і зник без вісти. Щоб перемогти злидні, Олег 12-річним підлітком почав працювати помічником слюсаря. Через постійне недоїдання він ріс слабким і часто хворів, тож мати вирішила віддати хлопчика до спортивної секції – гуртка акробатики. А згодом Олег навчатиметься в Державному училищі циркового мистецтва за фахом «ексцентрик на дроті». Потрапивши до цирку, він асистував відомому майстрові комічного жанру Карандашу. Потім розпочав власну кар’єру, створивши артистичний образ «Сонячного клоуна» – безжурного хлопчини з копицею русявого волосся в широких смугастих штанях і картатій кепці. Його принцип: приносити людям хоч краплину радості в будь-якій ситуації, – був лейтмотивом його життя до останніх днів.

У своїх виступах О.Попов використовував такі прийоми, як еквілібристика, акробатика, жонглювання, пародіювання циркових номерів. О.Попов часто знімався в кіно. Артист зіграв більше ніж у 10-и фільмах. Найбільш відомими картинами з його участю стали «Клишоногий друг», «Пригоди жовтої валізки», «Карнавал», «Мама», «Синій птах», «Стороннім вхід дозволений». Найчастіше артист грав у фільмах самого себе, з’являючись у своїй знаменитій картатій кепці.

Олег брав участь у гастролях радянського цирку в країнах Західної Європи. Ці поїздки принесли йому світову славу. У 1981 році О.Попову в Монте-Карло присудили цирковий аналог «Оскара» – премію «Золотий клоун». Її циркач отримав особисто з рук княгині Монако Грації Патриції. На початку 1990-х артист іммігрував до Німеччини. Потрапивши в 61 рік до чужої країни, він не залишив кар’єру. У місті Еглофштайн він почав працювати клоуном під сценічним ім’ям Щасливий Ганс і став найзнаменитішим артистом у країні. «Шпігель» – головний інформаційно-політичний журнал Німеччини навіть помістив на обкладинку його фото. Лише двом акторам за всю історію видання вдалося там опинитися – Чарлі Чапліну і Олегу Попову.

Артист продовжував дарувати людям радість до останнього дня життя. Він посміхався, роздавав автографи, знову посміхався … І ніколи нічого не відповідав. За 25 років, прожитих у Німеччині, він так і не вивчив німецької мови. Зовсім.

Олег Попов прожив яскраве, наповнене сонцем життя довжиною у 86 років. Похований він у Німеччині, за його останньою волею – у клоунському вбранні.

Джерела:

  1. Дмитрієв Ю. А. Видатні клоуни. – К.: Мистецтво, 1989. – 222 с, с. 140 – 168
  2. https://24smi.org/celebrity/1345-oleg-popov.html – Олег Попов
  3. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-oleg-popov.html – Олег Попов
  4. https://kinoreporter.ru/za-kogo-agitiruyut-golosovat-amerikanskie-zvezdy/ – Як Сонячний клоун перетворився на Щасливого Ганса