Михайло Багдасаров – відомий дресирувальник хижих тварин, творець багатьох циркових програм і родоначальник циркової династії. Перед його чарівністю неможливо встояти. Він вражає іскрометним гумором і божевільним темпераментом.

Михайло Ашотович Багдасаров народився 23 травня 1945 року в Баку. Одного разу сусідка, колишня артистка цирку, повела хлопчика на виставу.  Михайлик був приголомшений побаченим. З цього часу він буквально марив цирком. У 13 років юнак  всупереч батьківській волі прийшов до цирку, де починав із самих азів як конюх та уніформіст. Його помітила дресирувальниця Маргарита Назарова, зірка фільму «Смугастий рейс», і взяла до своєї групи. І протягом дев’яти років Михайло працював під її керівництвом. З 1973 року М.Багдасаров починає виступати з самостійною програмою. Перший великий успіх прийшов до нього в 1979 році, коли він представив свій новий атракціон за мотивами вірменського епосу «Давид Сасунський»,  у якому під музику з балету А. Хачатуряна «Спартак» виводив на манеж левів, тигрів, пантер, ягуарів, леопардів і пум. Артист створив номер з тваринами, які ніколи не спілкуються між собою в природі, живуть на різних континентах, мають різні звички.

У  1991 році дресирувальник представив свій новий атракціон «Тигри-шоу» з 18 амурськими тиграми. Михайло Багдасаров – родоначальник циркової династії. У виставах його головною помічницею виступала його дочка Карина. Син Артур з семи років разом з батьком заходив до кліток з хижаками, і його, маленького хлопчика, тигри слухалися краще, ніж  асистентів. Особливо Михайло Ашотович любив виступати з тиграми, тому що вони для нього -«найкрасивіші». Артист вважає, що не лев – цар звірів, а тигр амурський. Він брав на виховання і маленьких кошенят, і дорослих тварин. Розмовляв з ними, знаходив спільну мову. Вони його травмували, але артист вибачав і працював далі. Його тигри – усі різні. Серед них є трагіки, коміки, хулігани, кокетки – це цілий театр тварин.

Сьогодні Михайло Багдасаров через поважний вік уже не виходить на манеж, передавши весь свій досвід і талант дітям. Та присвятивши багато років свого життя цирку та своїм смугастим підопічним, він сумує. Іноді виходить на порожню арену, вдихає циркове повітря, слухає звуки з минулого.

Джерела:

  1. https://www.circus.ru/press-service/interview/9495/ – Якщо цирку не стане, я створю його знову
  2. http://www.zooprice.ru/noev-kovcheg/zoopark/worldzoo/intervyu-s-mikhailom-bagdasarovym.html – Михайло Багдасаров та його тигри
  3. https://nsk.aif.ru/society/ya_v_eyforii_byl_krichal_golovoy_bilsya_mihail_bagdasarov_o_schaste – Михайло Багдасаров про щастя
  4. https://smotrim.ru/article/2410313 – Дресирувальник Михайло Багдасаров