Клоун Юрій Куклачов, відомий нам з дитинства, – це особливий артист, кар’єрний шлях якого по-своєму унікальний. Він став першим клоуном-дресирувальником, який почав ставити номери з кішками. А створений артистом театр кішок став його візитною карткою і приніс йому визнання в усьому світі.

Юрій Дмитрович Куклачов народився 12 квітня 1949 року в селі Подрєзково Московської області в родині робітників. З дитинства мріяв про професію клоуна. Протягом семи років щороку намагався вступити до циркового училища, але безуспішно. Та нарешті доля всміхнулася юнакові – на одному з оглядів художньої самодіяльності на Юрія звернули увагу фахівці і нарешті запросили до Державного училища циркового та естрадного мистецтва. Тут юнак став навчатися еквілібристики, акробатики, жонглювання й клоунської майстерності. Виступаючи на сцені цирку, Юрій вразив усіх своїм тонким гумором і безмежною енергією. Ю.Куклачов хотів знайти в творчості свою «родзинку», те, що відрізняло б його від інших циркових артистів. І в середині 1970-х років у його виступах вперше з’являється домашня кішка.

Коти вважаються тваринами, які вкрай складно піддаються дресируванню, адже пухнастого практично неможливо змусити робити те, чого він не хоче. Для того, щоб домогтися результату в роботі, потрібно вивчати й розуміти їхні звички, терпінням виявляти індивідуальні можливості кожної тварини. За словами самого артиста, до роботи з кішками він прийшов випадково. Домашня улюблениця клоуна кішка Стрілка мала своє уподобане місце – в каструлі. І скільки б її не витягали звідти, вона туди все одно поверталася. Тоді Ю.Куклачов вирішив створити цирковий номер «Кот і кухар». З часом тваринна трупа артиста поповнилася іншими кішками, додалися й собаки.

У 1990 році артист відкрив приватний театр кішок. Це перший театр кішок у світі. Крім кішок у репризах беруть участь і собаки. За довгі роки кар’єри Юрій Куклачов поставив багато яскравих вистав, що полюбилися глядачам. За багато років спілкування з пухнастими артист навчився чудово їх розуміти. Йому достатньо кілька хвилин потримати на руках кішку, щоб визначити особливості її характеру. І коти платять своєму дресирувальнику добром. Одного разу кішка навіть урятувала життя клоуну. Це було в Японії. Раптом ласкава слухняна кицька дико закричала і кинулася на вулицю. Всі вибігли за нею, а через кілька секунд розпочався землетрус – і будинок, у якому артист перебував, було зруйновано.

Юрій Куклачов – засновник освітнього проєкту «Школа доброти». Він регулярно проводить «Уроки доброти» в школах, дитячих установах і навіть у дитячих виправних центрах. Артист написав і випустив десятки художніх і популярних книг, присвячених тваринам.

Сьогодні дресирувальник у поважному віці продовжує займатися улюбленою справою й дарувати щасливі моменти людям. Він переконаний, що підтримувати відмінне самопочуття йому допомагають його чотирилапі вихованці.

Джерела:

  1. Куклачов Ю. Д. Улюблені мої кішки. – К.: Час 1992. – 128 с., іл.
  2. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-yuriy-kuklachev.html – Юрій Куклачов
  3.  https://24smi.org/celebrity/2532-yurij-kuklachev.html – Юрій Куклачов
  4. https://stuki-druki.com/authors/Kuklachev-Yuriy.php – У кожного кота –  свій талант