В усьому світі відомий французький Король крокодилів та пітонів Карах Кхавака. Як він знайшов спільну мову з небезпечними рептиліями – таємниця цілої циркової династії: з унікальним номером виступав ще дід Повелителя. Екзотичний неповторний виступ артиста – родзинка будь-яких циркових шоу.

Дивовижний номер артиста виглядав би набагато пріснішим, якби не можливість полоскотати нерви публіці. Відомий француз працює з вісьмома алігаторами та шістьма пітонами. Цікаво, що його виступ проходить без огороджувальної сітки навколо манежу. Це певною мірою насторожує й лякає відвідувачів, які сидять у першому ряду. Уявіть собі: на арені з’являються сім крокодилів – кілограмів по 100-150 (кожного зеленого артиста виносять троє чоловіків!), а навколо манежу — жодної загороджувальної сітки. Крокодили, не поспішаючи, ходять по манежу. Ось один вже перелазить через бордюр. Його щелепа зависла практично над колінами дівчини з першого ряду! А інший «зелений» вже майже поклав голову ошалілому відвідувачу цирку на черевик… Повелитель алігаторів удає, що нічого не помічає. Хоча, звичайно ж, краєм ока стежить за розвитком ситуації і, знаючи межу допустимого, в потрібний момент підбігає до тварини. Постукування алігатора по одному Майстру відомих точках крокодилової морди, кілька маніпуляцій руками – і рептилія застигає в динамічній позі.

Артист сміливо виконує і небезпечний «смертельний номер»:  кладе голову до пащі хижака, а там 74 зуба і сила стискання щелеп — сім атмосфер. Карах визнає, що серед крокодилів є талановиті артисти і є нездари. Для того, щоб зрозуміти, чи живе в зубастому земноводному «творче начало», Майстер відбирає піврічних крокодилят, вигулює їх,  як звичайних собак, на повідку, грає з ними й спостерігає за їхньою поведінкою.

Живуть алігатори в спеціальних трейлерах з басейнами усередині. Їдять рибу, м’ясо, печінку. Особливо небайдужі до курятини. На сцені крокодил може працювати до 80 років. Так один із незвичайних «артистів» розпочинав свою кар’єру ще з батьком Кхаваки, коли той був юнаком.

Джерела:

  1. https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/yihali-vedmedi – Їхали ведмеді…
  2. http://kreschatic.kiev.ua/ua/2615/art/23663.html – «Міжнародний цирк»
  3. http://www.golos.com.ua/article/227246 – «Міжнародний цирк» у Києві