Американський Цирк Джима Роуза називають найбільш шокуючим цирком у світі. Усі трюки, які виконують артисти, є надзвичайно небезпечними не лише для їх здоров’я, але й для життя. Цей цирк не відвідують діти та люди зі слабкими нервами, адже це місце, де можна розважитись і налякатися в найкращих традиціях балаганів.

Цирк Джима Роуза або, як його ще називають, «Цирк потвор» був заснований у Сіетлі в 1991 році Джимом Роузом та його дружиною Бібі Ешард.

Джим ніколи не вивчав циркове мистецтво, але був геніальним маніпулятором. Відомі видавництва і корпорації, такі як Microsoft та Wall Street Journal наймали його на посаду PR-консультанта. У Цирку Джима Роуза все – шок на межі розумного. Концепція циркових номерів – без прикрас показати людську природу. Вельми натуралістично обігруються теми страхів, шахрайства, інстинктів. У захваті від таких видовищ панки, а ось непідготовлених глядачів частенько виносять напівнепритомними із зали. Де Джим знаходить своїх незвичайних артистів, не знає ніхто. У його цирку виступають Король тортур, який прибиває власні ступні цвяхами до підлоги, Бебе-королева, яка піднімається по сходах із найгостріших мечів, бородаті жінки-сумоїстки, від кроків яких здригається арена. Містер Ніж жонглює ревучими бензопилами, а Людина-загадка, поцяткована татуюваннями та з рогами, жує і ковтає склянки. Надмірно пірсингований Містер Ліфт піднімає своїм пірсингом великі вантажі. Сам Роуз так пояснює місію свого жорстокого мистецтва: «В Америці виросло ціле покоління, що ніколи не бачило вистав такого типу. Старий ярмарковий цирк помер, і я хочу відродити цю частину американської культури».

Сам Роуз грає в перервах між актами, в основному виконує комедійні сценки, а також трюки. Цирк Джима Роуза запрошує усіх, хто має бажання полоскотати собі нерви. Дика трупа гастролює по всьому світу, уникаючи Нової Зеландії. Тут шоу Роуза знаходиться під суворою забороною.

Джерела:

  1. https://qna.center/question/376550 – Де знаходиться цирк, у який не ходять діти?
  2. https://www.elle.ru/stil-zhizni/puteshestviya/ves-vecher-na-arene-samyie-udivitelnyie-tsirki-mira/ – Цирк Джима Роуза
  3. https://hochu.ua/cat-relax/rest-travels/article-44526-luchshie-tsirki-mira/ – Найкращі цирки світу