Паризький цирк d’Hiver Bouglione – це найстаріший цирк світу, що діє донині. Його відкриття відбулося в 1852 році в присутності імператора Наполеона III, і в результаті цирк назвали на його честь. Нова будівля цирку була розрахована на проведення вистав у холодні пори року, тож «Бугліон» ще називали й «Зимовим цирком».  З того часу тут проходять не тільки циркові вистави, а й концерти зірок, виступи іменитих оркестрів, а також новорічні ялинки для дітей.

На відміну від інших паризьких цирків «Бугліон» мав зовсім іншу архітектуру. Це правильний двадцятигранник, діаметр якого становить 42 м. Показово, що він до сьогодні стоїть без єдиної опори. Красива будівля була прикрашена зовні і всередині скульптурами, виготовленими видатними майстрами тієї епохи: Прадо, Бозіо, Госс, Барріос. Уже в 1859 році «Цирк Наполеона» став відомим завдяки першому в історії акробатичному номеру з повітряною трапецією, придуманому і виконаному Тулузаном Леотар.  У 1934 році в назві цирку з’явилося прізвище нових власників – династії Бугліон, яка до сьогодні тісно пов’язана з ним. Нині старше покоління сім’ї займається адміністративними питаннями, середнє виступає на арені з кінними номерами, а молодші беруть участь у шоу ілюзіоністів.

Зимовий цирк включає у свої вистави номери акробатів, гімнастів, мімів, клоунів, дресирувальників. Шоу супроводжуються яскравими світловими ефектами, музику виконує справжній оркестр. Трупа цирку – багатонаціональна: тут і приборкувач тигрів з Німеччини, також колумбійські, українські, білоруські, італійські акробати, французькі жонглери і російські майстри клоунади. У грудні арена перетворюється на каток, і розпочинаються льодові вистави. У 1955 році в будівлі Цирку d’Hiver Bouglion знімали голлівудську мелодраму «Трапеція» з Тоні Кертісом, Джиною Лоллобріджидою і Бертом Ланкастером.

У «Зимовому цирку» Парижа створений музей, у якому можна побачити афіші, фотографії, костюми, статуетки та різний цирковий реквізит. Туристи у відгуках пишуть про красиву будівлю цирку і радять подивитися на цю визначну пам’ятку, навіть якщо ви не плануєте іти на виставу.

Джерела:

  1. https://evertravel.me/ru/posts/445-parizh-tsirk-d-hiver-bouglione – Париж: цирк d’Hiver Bouglion
  2. https://www.tourister.ru/world/europe/france/city/paris/placeofinterest/34429 – Цирк d’Hiver Bouglion (Зимовий цирк Парижа)
  3. https://travel.rambler.ru/guide/79191-Tsirk-dHiver-Bouglione/#1 – Цирк d’Hiver Bouglion
  4. https://frenchparis.ru/cyrcus/ – Цирк d’Hiver Bouglion