Олена Бланк – майстриня декоративно-ужиткового мистецтва (кераміка), член Київського творчого об’єднання “Гончарі” (1989). Її вважають найкращою керамісткою України, також вона дуже сильний графік, яскрава представниця сучасного українського мистецтва.

Народилася 1963 року в Бірську (Башкирія). 1986 року закінчила Київський інститут естетики та дизайну, а з 1984 до 1986 року навчалася у творчій студії скульптора Юлії Укадер. Художниця живе та працює в Києві. З 1990 р. – учасниця групових та всеукраїнських художніх виставок.

Основні виставки:

2015Барокова вечеря, в арт-центрі Я Галерея, Київ; МОНУМЕНТИ І,  в рамках X ART-KYIV Contemporary 2015, НКММК Мистецький Арсенал, Київ;

2012Домiнанта, в рамках Паралельної програми ARSENALE 2012, арт-центр Я Галерея, Дніпропетровськ;

2011Земля, Черкаський обласний художній музей, куратор – Павло Гудімов; Дрова, арт-центр Я Галерея, Київ; Відчуваю! Абстрактне мистецтво vs сучасна музика, арт-центр Я Галерея, Дніпропетровськ;

2010Жінки в міні, галерея Боттега, Київ, куратор – Наталія Філоненко;

2009Сон, арт-центр Я Галерея, Київ; Мінімистецтво, арт-центр Я Галерея, Київ, куратор – Павло Гудімов; Modifikuotos Vertybes, Вільнюс; New Art from Ukraine 7, проект арт-центру Я Галерея на ARTVILNIUS 09, Вільнюс;

2008У чотирьох кімнатах, арт-центр Я Галерея, Київ; Папір/ не папір, в рамках Арт-Київ, проект арт-центру Я Галерея, Український дім, Київ;

2007Краса красива, арт-центр Я Галерея, Київ;

2003Азія, мініатюри для медитації, галерея Я Дизайн, Київ; Піктографічні ряди, Центр сучасного мистецтва Совіарт, Київ;

2002Енергія землі, Національна спілка художників України

2001Катакомби, Центр сучасного мистецтва Совіарт, Київ, куратор – Олексій Титаренко; Персональна виставка, галерея Триптих, Київ

2000 – Опішня-2000, Національний симпозіум гончарства та кераміки;

1998 – 1999 – Всеукраїнська художня виставка, Національної спілки художників України;

1997 – Персональна виставка, галерея Гончари, Київ;

1990 – Симпозіум Седнєв-1990;

1989 – Виставка кераміки в Празі, Чехословаччина;

У проектах авторки йде звернення до просторової кераміки, застосовуються як естетичні, так і концептуальні категорії. Поняття краси займає центральне місце у творчості Бланк та набуває втілення у різнобічній роботі з матеріалом та формою.

Персональна виставка художниці “Краса красива” в 2007 році стала першою експозицією арт-центру Я Галерея в Києві. “Краса красива” – підсумок кількох років роботи Бланк. Її роботи музейні, камерні, інтимні, мінімалістичні і водночас буржуазно-розкішні.

2011 року в Києві відбулася виставка “Дрова” Олени Бланк. Кераміка художниці щорічно змінюється ушир, виходячи з приміщення на вулицю: тарілки, келихи й подушки огороджуються цеглою. Олена Бланк представила більше, ніж 200 керамічних оцупків: в одному просторі поруч зі звичайними полінами – вугільно-чорні, білі, червоні. Вона порівнює виготовлені поліна з людьми та подіями, що складають стіс її життя.

2015 р. – проект Олени Бланк “Барокова вечеря”, на якому презентовані обеліски, опори та сталагміти з керамічних гарбузів, патисонів та капуст. Бланк пропонує глядачеві досвід «чистої естетики», таку присутність, в якій об’єкт цікавить нас сам по собі, незалежно від змісту який він може приховати. Адже за гарбузами можна сховати безліч смислів, тоді як форма мистецького твору самостійно потрапляє у поле зору.

Більшість робіт Олени Бланк вивозять за кордон – в Європу, Росію та США. В Україні твори зберігаються в Музеї-заповіднику українського гончарства в смт Опішня (Зіньків. р-н Полтав. обл.).

Джерела:

  1. Декоративне мистецтво України кінця XX століття. 200 імен [Текст] : Альбом-каталог / Чегусова, Зоя ; Худож. Н.П.Бондаренко. – В суперобкладинці. – К. : Атлант ЮЕмСі, 2002. – 511 с.
  2. Олена Бланк
  3. КРАСА КРАСИВА. Олена Бланк
  4. Бланк Олена Анатоліївна
  5. Художниця Олена Бланк представила керамічні дрова
  6. Виставка Олени Бланк «Барокова вечеря»