Африканський цирк «Мама-Африка» ( Mama Africa ) – один із найпопулярніших і найлегендарніших цирків світу. Це нова і динамічна вистава, яка демонструє найкращі таланти з африканського континенту. Колектив із 40 акробатів, повітряних гімнастів, жонглерів, ходулістів, клоунів, музикантів представляє вражаючі номери – справжній тріумф енергії, сили, спритності й гнучкості, що захоплюють і підкорюють серця глядачів.

Першу виставу «Мама-Африка» континент побачив у 2008 році. А через рік, у Танзанії, стартував перший світовий тур трупи. Засновником цирку став колишній акробат, нині продюсер трупи Уінстон Раддл, який хотів зруйнувати популярний африканський міф, що артист не зможе прогодуватися одним лише своїм мистецтвом.  Узимку, ближче до Різдва, безрозсудні африканці їдуть з гастролями на захід. Тут на них чекають змерзлі європейці, що скучили за літньою екзотикою. Трупі навіть вигадали нову назву – «цирк почуттів». Реклама цирку Mama Africa строката, як костюми танцівниць: «Заходьте в шапіто – і ми вразимо вас. Ми здивуємо вас. Ви будете соватися на кріслах і хапатися за серце. Ми змусимо вас сміятися. На вас чекають гострі відчуття, дивовижні костюми, музиканти й барабанщики!»

Незвичайна африканська трупа відрізняється від європейських цирків як ананас – від брюссельської капусти. Тут можна побачити традиційні африканські танці й національну хореографію, а глядачів витягують на сцену і змушують крутити стегнами і грати на барабанах. Тут вирують нестримна енергія і радість життя, незрозумілі європейцям. Кожен із артистів родом зі Східної Африки: Кенії, Сомалі, Ефіопії, Мадагаскара та інших країн, що пахнуть какао. Усе починається, коли в шапіто гасне світло. П’янкі звуки оркестру. Музиканти в строкатих пов’язках. Ноги танцюристів в шаленому, гіпнотичному ритмі. Танцівниця обертає ногами розмальований широкий стіл, за нею виносяться еквілібристи й жонглери. Ось гнучкий гімнаст палить цигарку, утримуючи її в пальцях ніг і при цьому стоячи на руках. Ось тонкий, майже прозорий хлопчик-змія згортається в котушку і забирається в скляний куб, куди, здається, не просунеш і голову.

«Мама Африка» не використовує у своїх шоу-програмах тварин.

Глядачів притягує Африка – не виснажена й голодна, а яскрава, здорова й квітуча. Африка, яка дарує радість життя і незабутній світ відчуттів.

Джерела:

  1. http://www.circuses.su/cirki/mama_africa/ – Mama Afrika, Східна Африка
  2. https://www.piletilevi.ee/rus/news/news/unikalnoe-cirkovoe-shou–mama-afrika/ – Унікальне циркове шоу «МаМа-Африка»
  3. https://lifestyle.segodnya.ua/ua/lifestyle/top-5-cirkov-bez-zhivotnyh-akrobaty-razlivayut-chay-nogami-i-tancuyut-rok-n-roll-725647.html – Топ-5 цирків без тварин