Китайський цирк дуже незвичайний. Його не можна порівняти з європейським. Він зберіг самобутність і традиції китайського народу. Тут немає номерів із клоунами та тваринами. Основою програм є різні акробатичні трюки. Для артистів не важливий зовнішній антураж: гра світла, особливі костюми. Усе може бути просто, ось тільки номери робляться так, що ніхто повторити їх не може, настільки вони складні за виконанням.

Китайський Цирк «Золотий лев» називають найкращим акробатичним цирком у світі. Тут немає дорослих артистів, на арені виступають підлітки і молоді люди від 12-ти до 23-ьох років, які є справжніми професіоналами.  Вони стоять на головах, жуючи локшину. Хтось піднімається сходами на руках і читає журнал. Дівчатка можуть заснути, лежачи в шпагаті. Діти, схожі на гумових чоловічків, прогинаються назад і кусають себе за п’яти. Стоять на руках, а ногами розливають чай. Клоунада здається жорстокою: п’ятнадцятирічний лупить десятирічного по голові дерев’яною палицею. Від удару дубина розколюється, а голова залишається цілою. Дивно, але навіть у цьому номері немає ніякого ризику. «Жорстокі» китайські цирки на відміну від західних ніколи не піддають артистів небезпеці. Артисти виступають без страховки, але нещасних випадків у «Золотому леві» не було. Уся справа – у відточеній роками техніці.

Емблема китайського цирку – лев, тому і в головному номері циркачі ніби перевтілюються в левів на сцені. Пробитися в циркачі складно. Китайці люблять цирк, обожнюють артистів, а тому в циркових школах – неймовірні конкурси. Дітей тягають на відбори з двох-трьох років. До чотирьох років навіть неталановиті можуть виконати повноцінний цирковий номер. Щасливчики, яких відібрала комісія, потрапляють у навчальні інтернати. Тут вони тренуються 5 днів на тиждень з 6-ї години ранку до 10-ї вечора, а по суботах і неділях навчаються читанню та письму. Навіть не зовсім зрозуміло, кого саме з них готують – циркачів або літаючих ченців Шаолінь. Утім одне з іншим у Китаї нерозривно пов’язано.

Артисти цирку «Золотий лев» вдаються до  циркової містики: перед кожною виставою особливі службовці проводять обряд очищення арени, а декорації розставляються за законами фен-шуй. Вразливим європейцям обіцяють: якщо ви додивитеся програму до кінця, сили неодмінно відновляться, а життя – оновиться. Правда це чи ні, але квитки на «Золотий лев» розкуповуються на місяці вперед.

Джерела:

  1. https://sites.google.com/site/ekskursiase/samye-izvestnye-cirki-v-mire/kitaj-zolotoj-lev – Китай. «Золотий лев»
  2. http://www.circuses.su/cirki/zolotoy-lev/ – Золотий лев. Китай
  3. https://www.trend.az/life/culture/1050727.html – Про «Легенду золотого лева»