Австралійський Цирк Оз відомий у всьому світі. Ось уже 40 років він дарує глядачам різних країн приголомшливі і дивовижні шоу-програми, які мають свій власний австралійський стиль. Цирк Оз неможливо сплутати з жодним іншим цирком світу, він унікальний.

А все почалося в 1977-му році. Кілька австралійських циркових труп були на межі збанкрутіння, і, щоб хоч якось утриматися на плаву і зберегти склад, вони змушені були об’єднатися.

Концепція шоу сформувалася після того, як у 1979 році трупа пройшла навчання в китайських колег. Засновники цирку хотіли створити щось нове, дивовижне, зухвале і сучасне, показати цирк в іншому світлі, додати до нього сатири і драматизму, музики і динаміки – і їм це вдалося. Яскраві шоу включають у себе театр, сатиру, рок-н-рол і унікальний австралійський гумор. Спочатку циркова вистава мала стати свого роду метафорою Австралії: тут у доброзичливій формі висміювалися звички місцевих жителів, їхній спосіб життя, традиції. Обов’язково кілька артистів виконують ролі кенгуру. Самостійно виготовивши цирк-шапіто з різних матеріалів і залізних елементів, а також підготувавши кілька стареньких вантажівок, артисти вирушили на гастролі по Австралії. Трупа швидко завоювала популярність місцевих жителів і вже через кілька років вирушила на гастролі до Європи та Нової Гвінеї. Цирк Оз – один із перших цирків, що відмовився від номерів з тваринами. Оз побудований за принципом універсальності артистів. Як правило, у виставі беруть участь 12 артистів, кожен з яких є і жонглером, і акробатом, і повітряним гімнастом, і клоуном. Троє осіб обов’язково повинні володіти грою на кількох музичних інструментах – цирк принципово відмовляється від найму професійних музикантів.

Двогодинний виступ проходить під живу музику. Цирк базується в Мельбурні, та за роки своєї діяльності встиг виступити в більше ніж 20-ти країнах, розташованих на всіх 5-ти континентах Землі. Австралійські циркові артисти підкорювали і публіку Бразилії, і аборигенів Австралії, і американців на Бродвеї, японців та багатьох інших. Для того, щоб бути ближчими до глядача, артисти Оз намагаються свої виступи проводити мовою, якою розмовляють присутні люди.

Джерела:

  1. https://www.vipgeo.ru/iwishtogoto/children/tsirki/tsirk_oz.html – Цирк Оз
  2. http://www.circusinfo.ru/circuses_russia/circus56/ – Австралійський цирк «Оз»
  3. http://vseon.com/analitika/sovremennaya-strojka/cirki-mira  – Цирки світу