Кожен рух виконавців акробатичного дуету відпрацьований до дрібниць, просякнутий грацією й майстерністю. Кожен їхній виступ – яскраве дійство, що вражає і запам’ятовується надовго. А самі акробати, здається, усе роблять невимушено, плавно і легко, винагороджуючи оплески публіки посмішками.

Микола Щербак і Сергій Попов закінчили Київський інститут фізичного виховання та спорту. Виступаючи в складі збірної України зі спортивної акробатики, дует артистів став зоряним: хлопці двічі завоювали золоті медалі на чемпіонатах світу і Європи, перемогли на Всесвітніх іграх. Кілька років потому, після завершення спортивної кар’єри, спробували свої сили в ролі циркових артистів і з ходу увірвалися до когорти кращих. Широкому загалу Микола та Сергій стали відомі завдяки участі в 2010 році в другому сезоні шоу телеканалу СТБ «Україна має талант!». У Парижі артисти перемогли в одному з найвідоміших конкурсів «Цирк майбутнього», а в 2013 році на фестивалі в Монте-Карло журі присудило їм «Золотого клоуна» – нагороду, яку вважають цирковим «Оскаром».

Для багатьох тисяч артистів залишається нездійсненною мрією просто отримати запрошення взяти участь у цьому конкурсі (конкурс був заснований у 1974 році принцом Монако Реньє III і визнається найпрестижнішим у цирковому мистецтві). Виходячи в Монте-Карло на манеж (до речі, цирк стоїть біля самого берега Середземного моря), артисти зовсім не думали, яке місце займуть – це давня звичка, вихована в них спортивними тренерами –  подружжям Валентином і Людмилою Третьяковими: «Головне – зробити свою справу, а журі вирішить, чого ви варті». Тож на цирковій арені хлопці були зосереджені на одному – показати класну роботу. А умови на конкурсі в Монако – не ідеальні: підлога манежу незручно м’яка, адже тут виступають і з тваринами також, за лаштунками з-поміж величезної кількості учасників ледве можна знайти куточок для репетиції.

По закінченню конкурсної програми учасники фестивалю запрошуються на фуршет, і поки усі пригощаються, у сусідній кімнаті за зачиненими дверима журі вирішує долю нагород. Тоді нарада тривала години чотири, так що було більш ніж достатньо часу на прогнози результатів. На церемонії нагородження статуетки вручали принцеса Стефанія і князь Альбер. Стефанія часто також приходила за лаштунки, спілкувалася з артистами, підходила і до хлопців з України, хвалила номер.  У шоу «Україна має талант» акробати виступили з номером в образах будівельників нью-йоркського хмарочоса. Із версією цього номера вони здобули і «Золотого клоуна». Для фестивалю постановку подовжили на одну хвилину, додавши кілька трюків. Микола Щербак і Сергій Попов провели яскраву фотосесію з виконанням трюків біля Ейфелевої вежі в Парижі.

Після перемоги в Монте-Карло артисти були забезпечені контрактами на багато років наперед – в Голландії, Білорусі та Німеччині.

  1. https://culture.fakty.ua/158059-akrobat-nikolaj-csherbak-my-zavoevali-cirkovoj-oskar-v-monte-karlo-hotya-artistami-stali-lish-dva-goda-nazadМи завоювали цирковий Оскар в Монте-Карло
  2. https://fakty.com.ua/ru/showbiz/20130204-1468803/Українські циркачі здивували принцесу Монако
  3. https://coolshow.com.ua/show-programma-organizaciya-show/cirkovue-artistu-artistu-cirka/gimnastu-nikolay-i-sergey.htmlАкробати Микола та Сергій