Анатолій Залевський – один із найвідоміших у світі еквілібристів. Йому 46 років, 41 з яких він присвятив цирковому мистецтву. На рахунку артиста багато найвищих нагород, у тому числі цирковий «Оскар» Міжнародного фестивалю циркового мистецтва в Монте-Карло.

Гімнастикою Анатолій почав займатися з 5 років у Бердичівській цирковій студії. Там його тіло й почало поступово набувати фантастичну здатність перетікати з одного положення в інше. Як і багатьох хлопців, у різні часи приваблювали і футбол, і боротьба, але внутрішній голос вчасно підказав артистові, що саме в еквілібристиці він може робити те, що іншим не під силу. Зараз Анатолій висловлюється про це так: «Еквілібристика — мій хрест, який я повинен нести до кінця». Майстер впевнений: якщо людина віддано займається улюбленою справою – це буде запорукою її благополуччя, у тому числі й матеріального.

Після навчання в загальноосвітній школі юнак із другої спроби вступив до Київського державного училища естрадно-циркового мистецтва, по закінченні якого був визнаний кращим випускником свого року. Ще будучи студентом четвертого курсу, артист став виступати в шоу Бориса Моїсеєва. Здібного студента помітили, пророкували блискуче майбутнє. Він мріяв виступати у цирку, але вільного місця не знайшлося. Тому перші кроки як професіонал Анатолій зробив у Київському нічному клубі «Джосс», потім на сцені київського нічного клубу «Голівуд». Трюки, які артист виконував на конкурсі в 1997 році, були зареєстровані в «Книзі рекордів Гіннеса». Після цього він узяв участь у найбільш престижних європейських шоу-програмах та гала-концертах. У 1998 році в Парижі на Міжнародному фестивалі циркового мистецтва Анатолій Залевський завоював «Гран-прі» та золоту медаль. У лютому 1999-го року взяв участь у Світовому конкурсі циркового мистецтва в Монте-Карло, де здобув перемогу й одержав чотири нагороди: «Гран-прі» — найвищу світову нагороду «Золотий клоун» плюс призи асоціації клубів Монако, за краще музичне оформлення й симпатії студії Уолта Діснея.

Артиста запрошували на бал королеви Великобританії, він став лауреатом загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Зірка естради року». Готував Олександра Пономарьова до конкурсу «Євробачення» (2003 рік) і поставив йому музичний номер «Аста ла віста». Нині Анатолій Вікторович очолює театр «Різома» (різома – морська водорість, у якої коріння та верхівка переплетені настільки, що не знайти ні початку, ні кінця). Вистави театру об’єднують у собі філософію, музику, акробатику, театр і хореографію. Театр Залевського бере участь у європейських фестивалях, гастролює по світу, знімається в популярних телевізійних шоу, працює з нічними клубами і вар’єте.

Анатолій Залевський активно допомагає розвитку спорту в рідному Бердичеві: за його фінансової допомоги відновлений Центр циркового мистецтва для дітей та юнацтва, де функціонують різні секції. Маючи перспективні пропозиції працювати, виступати й викладати в Парижі, Бельгії й Великій Британії, Анатолій лишається вірним Батьківщині: «Думаю, живучи тут, я зможу віддати набагато більше, ніж десь там. І те, що роблю сьогодні, для нашої публіки набагато важливіше».

Джерела:

  1. https://aif.ru/culture/person/1013893 – Еквілібрист Анатолій Залевський
  2. https://vesti.dp.ua/anatolij-zalevskij-menya-vdoxnovlyaet-professiya/ – Анатолій Залевський: «Мене надихає професія»
  3. https://www.sibilov.kiev.ua/blog/rizoma-time/ – Rizoma. Time