Ілля Бродлакович — український живописець, іконописець 17 століття, працював у Судовій Вишні, потім в Мукачевому на Закарпатті.

Ілля Бродлакович-Вишенський, родом зі Судової Вишні, Львівської області. Він відомий зі своїх підписів на іконах у селі Руськім і Шелестовім, написаних 1666 р.

Ранні його ікони написані в першій половині XVII ст.: Покрова з 1646 р. (зараз у Львівському музеї українського мистецтва), св. Архангел Михаіл (Ужгородський художній музей) та Деісус (приватна збірка в Москві), виконані в яскравому колориті та чіткій композиції, вражають своєю величністю.

Пізніші його варіанти, з другої половини XVII ст., як: Христос Вседержитель, св. Миколай, Пресв. Богородиця і Собор св. Архангела Михаїла, визначаються м’якшим, трохи ліричним колоритом, стриманим малюнком та площинною формою картин.

Розбіжність манери виконання ікон з підписом Бродлакович-Вишенський викликала думку про двох майстрів з таким іменем, можливо, батька й сина. Більшість Бродлаковичевих ікон, включно з прославленою іконою св. Архангела Михаїла з Шелестівської церкви, сьогодні знаходяться в Закарпатському художньому музею в Ужгороді.

Джерела:

  1. Духовні та мистецькі виміри українcьких ікон
  2. ІКОНИ Й ІКОНОПИСАННЯ НА ЗАКАРПАТТІ
  3. БРОДЛАКОВИЧ