Сьогодні святкує свій 65-й день народження Вупі Голдберг  — американська акторка, співачка, феміністка. Найбільш відома своїми ролями у фільмах «Барва пурпурова», «Джек стрибунець», «Привид» (премія «Оскар»), «Сестро, дій» та інших. У Вупі є всі чотири найпочесніші та престижні американські нагороди: “Оскар”, “Греммі”, “Еммі” і “Тоні”.

“Актриса може зіграти тільки жіночу роль. Я – актор, я можу зіграти все, що завгодно”
© 
Вупі Голдберг

Вупі Голдберг народилася 13 листопада 1955 в негритянському кварталі Нью-Йорка. Її справжнє ім’я — Карін Джонсон. Прізвище Голдберг взяла від єврейської половини родини.  У жилах Вупі є і крапля української крові – її прапрабабуся була родом з Одеси. Вже у вісім років вона грала в спектаклях дитячого театру Елен Рубінштейн. А в 60-тих майбутня зірка всією душею зустріла молодіжну революцію. Може, навіть перестаралася, бо після бурхливого захоплення хіппіськими атрибутами довго жила на допомогу з безробіття, попутно намагаючись позбавитися від наркотичної залежності. У ті роки, щоб заробити на життя, Вупі довелося побувати співробітницею моргу, де в її завдання входило накладати грим на покійних.

У 70-ті природжена актриса перебиралася з театру в театр, підробляючи на підмостках то Сан-Дієго, то Сан-Франциско. Вона гастролювала з різними трупами по США та Європі. Але відомою Вупі стала після персонального “Шоу привида”, де зіграла одразу шість різних персонажів — від жебрачки до мільйонерки. Успіх на телебаченні їй принесла передача “Комічна допомога”, що демонструвалася протягом п’яти років і була відновлена через роки, коли Голдберг вже прославилася в кіно.

На зорі своєї кар’єри Вупі зіграла епізодичну роль в дуже популярному у нас серіалі “Детективне агентство “Місячне сяйво”.

1985 року до Вупі дійшла інформація про те, що Стівен Спілберг вирішив екранізувати роман Еліс Вокер “Квіти лілових полів”, улюблений роман актриси. Вона зважилася написати лист автору романа з палким проханням замовити за неї слівце перед Спілбергом. І сталося диво — Вупі зіграла головну роль негритянки, що еволюціонує від забитої домогосподарки до рішучої жінки, позбавляється від диктату чоловіка. Вупі Голдберг, як кажуть, прокинулася знаменитою — номінація на премію “Оскар” стала вінцем нелегкого шляху Вупі на екран.

Премію “Оскар” Вупі принесла комедійна роль — брехливої екстрасенші Оди Мей Браун у метафізичній мелодрамі Джеррі Цукера “Привид” (1990). Чудо перевтілення Вупі можна оцінити особливо виразно порівняно з її попередньою роллю — бродяжки, яка померла від пухлини мозку в “роуд муві” Андрія Кончаловського “Гомер і Едді”. Цей фільм отримав Гран-прі МКФ у Сан-Себастьяні (1989).

Особисте життя

Вупі Голдберг зізналася, що виходила заміж тільки для того, щоб відчувати себе “нормальною”. Актриса заявила, що не любила жодного свого чоловіка. У Голдберг було три офіційні чоловіка: Елвін Мартін, батьком її єдиної дочки Олександри (1973–1979), фотограф Девід Кассен (1986–1988) і Лайл Трахтенберг (1994–1995).

Джерела:

  1. Вупі Голдберг
  2. 12 дивовижних фактів про найпозитивнішу голлівудську актрису Вупі Голдберг
  3. Вупі Голдберг – 64! Терниста історія успіху неперевершеної акторки