8 листопада відзначає свій 85-ий день народження відомий французький актор, кінорежисер, кінопродюсер і сценарист, кінозірка і секс-символ 1960-х-1980-х років Ален Делон. Найбільшого визнання актор здобув завдяки ролям у фільмах «На яскравому сонці», «Леопард», «Чорний тюльпан».

За радянських часів актор користувався великим успіхом у радянських жінок. Його ім’я в радянській масовій свідомості стало загальним.

Ален Делон народився в 1935 році в місті Со неподалік від Парижа. Хлопчику не минуло й п’яти років, як його батьки розлучилися, взявши повторні шлюби. У хлопця був нелегкий характер, та згодом він вступив до католицької школи-інтернату. Здавалося, життя в умовах суворої дисципліни мало б позитивно вплинути на поведінку вихованця. Він читав Біблію, учив псалми, співав у церковному хорі і виявив здібності в математиці. Та раптом утік з інтернату до порту, сподіваючись сісти на корабель, який прямував до Америки. Хлопця було зупинено й відправлено до поліційного управління. У 14 років А.Делон залишив школу. За прикладом вітчима збирався стати м’ясником і навіть короткий час працював у його м’ясній крамниці. У віці 17 років, 1952 року, щоб вирватися з-під опіки дорослих, записався до армії і був зарахований повітряним десантником у французьких ВМС. Після короткого навчання відправився до Індокитаю, де в той час Франція вела війну за збереження колоній. Ален взяв участь у кількох битвах і навіть кілька разів дивом вижив під обстрілом. Та навіть в армії юнак умудрявся скочити в халепу. Сперечався з керівництвом, випивав, а одного разу угнав джип та потрапив у аварію. Але, незважаючи на всі труднощі, актор, за його власним визнанням, ніколи не шкодував про час, проведений на службі: «Цей час виявився найщасливішим у моєму житті. Він дозволив мені стати тим, ким я став потім і ким є тепер».

Після закінчення війни Делон звільнився з армії і прибув до Марселя. Працював офіціантом, портьє, продавцем та одночасно, мріючи про славу, проходив різні кастинги та кінопроби. У 1956 році в Каннах на нього звернув увагу американський «ловець талантів» імпресаріо Гаррі Уілсон. Уілсон відправив Делона в Рим на проби фільму, що виявилися досить успішними. Алену Делону було запропоновано семирічний контракт на роботу в Голлівуді. Та Делон, познайомившись із відомим кінорежисером Івом Аллегре, вирішив почати акторську кар’єру на батьківщині. Дебютом актора став фільм «Коли втручається жінка». У 1958 році знято фільм «Будь красивою та мовчи», де Делон знявся із Жан-Полем Бельмондо. Пізніше його запросили на одну із головних ролей у мелодраму «Крістіна». Ален Делон довів, що він не просто красунчик з яскравою зовнішністю, але й актор, здатний до тонкої гри.

1960 року справжнє визнання актору принесла роль у фільмі «На яскравому сонці» режисера Рене Клемана. Наступним успіхом став фільм «Рокко та його брати» режисера Лукіно Вісконті, який отримав Спеціальний приз на Венеційському кінофестивалі. У 1962 році Ален знявся в «Затемненні» Мікеланджело Антоніоні, фільмі, який отримав спеціальний приз журі в Каннах. А «Леопард» Лукіно Вісконті за участю актора отримав «Золоту пальмову гілку» і залишається однією з найбільших ролей Делона в кіно. Згодом вийшли «Чорний тюльпан», «Хижаки», «Зорро». У наступні десятиріччя актор зіграв ролі більше ніж у 50 картинах, з-поміж яких навіть є драма «Тегеран-43» радянських режисерів Алова і Наумова. Він зіграв у деяких визначних театральних виставах і заспівав зі співачкою Далідою. У 2006 році актор зіграв Гая Юлія Цезаря. Цезаря, який не може відірватися від власного відображення у дзеркалі, Делон грає із самоіронією: ця роль – своєрідна пародія на самого актора.

Ален Делон дуже успішний у житті. Він заснував власну кіностудію, придбав гарні маєтки, тримає стайні та багату художню галерею. Фабрики випускають парфуми з його іменем, випускаються диски з його піснями. Актор створив свою імперію, та мріє, аби його сприймали таким, яким він є насправді, а не бачили в ньому образ, створений ще 50 років тому.

Джерела:

  1. І. Мусський. 100 великих акторів. – М.: Віче, 2002. – 528 с. , с.444 – 450
  2. http://www.kinofilms.ua/ukr/star/26/biography/ – Біографія Алена Делона
  3. https://uznayvse.ru/znamenitosti/biografiya-alen-delon.html – Ален Делон
  4. https://24smi.org/celebrity/1239-alen-delon.html – Ален Делон