Найвідоміша православна святиня південних земель України – Касперівська ікона Божої Матері  – вже кілька століть дарує віруючим дива зцілення, допомагаючи у найскрутніші часи і рятуючи від біди. Святий образ від 1936 року постійно перебуває у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси.

Написана олійними фарбами на полотні, прикріпленому до дошки, Касперівська ікона прибула на терени України з родиною серба з Трансільванії, ім’я якого історія не зберегла. Сталося це всередині XVIII століття. Святий образ був родинною реліквією, що передавалася від покоління до покоління. У 1809 році власницею ікони стала херсонська поміщиця Іуліанія Касперова. У житті благочестивої жінки в 1840 році настав кризовий період, і вона подовгу проводила час перед іконою, розповідаючи про свої негаразди та звертаючись до Богородиці зі щирою молитвою. Саме тоді й сталося перше чудо – чудо оновлення: потьмянілий старовинний образ роз’яснився, й стало чітко видно кожну рису Богородиці та Божого Немовляти.

Чутки про чудотворну ікону поширилися швидко, і вже незабаром до дому поміщиці почали приходити люди, для яких віра і чудо стали останньою надією. І дива продовжували відбуватися. Історія зберегла імена тих, хто зцілився завдяки молитві та Милості Цариці Небесної.

Після таких дивовижних подій пані Касперова зрозуміла, що краще передати ікону на зберігання до церкви. Тому з 1844 року святий образ знаходився у місцевому Свято-Миколаївському храмі. У 1846 році була створена спеціальна комісія для детального вивчення всіх випадків зцілення, на основі досліджень якої Синод руської православної церкви офіційно визнав Касперівську ікону Божої Матері чудотворною.

До чудес, здійснених Касперівською іконою Богородиці, відносять порятунок Одеси від ворожого флоту, який взяв місто в облогу під час Кримської війни 1853-1855 років. Після молитви містян перед святим образом і хресного ходу на свято Покрови вороги раптово розвернулися і залишили Одеську бухту.

В ХХ сторіччі найвідомішим чудом, пов’язаним з іконою, вважають позбавлення села Гнилякове на Одещині від епідемії холери у 1922 році. Касперівська ікона Божої Матері офіційно вшановується 12 липня, 14 жовтня та у середу Світлої Седмиці; вона є покровителькою морського та повітряного флоту.

Джерела:

  1. 5 чудотворних ікон: Касперівська ікона Божої Матері
  2. Касперівська ікона Божої Матері
  3. КАСПЕРІВСЬКА ІКОНА БОЖОЇ МАТЕРІ
  4. Касперівська ікона Богородиці дарує віруючим дива зцілення
  5. Чудотворні ікони українських храмів