Вікторія Гресь — українська дизайнерка.

Victoria Gres – унікальний бренд, заснований художником, який тонко відчуває історичні епохи і пропонує шанувальникам свого таланту насолодитися ними, неначе витриманим вином. Це інтелектуальний одяг з підкреслено декоративними рішеннями.

Вікторія Гресь народилася у 1964 році в родині військовослужбовця у Байконурі (Казахстан). У 1987 році закінчила факультет прикладного мистецтва Московського текстильного інституту. Під час навчання поставила чотири вистави у студентському театрі при Губкинському інституті. Після закінчення текстильного інституту у 1987 році отримала пропозицію стати художником по костюмах в Закарпатському музично-драматичному театрі, де пропрацювала до 1991 року.

У 1993 році Гресь відкрила в Ужгороді свою дизайн-студію, а в 1995-му тут відбувся її перший показ. У 1997 році Гресь взяла участь у перших «Сезонах моди» в Києві. У 1998-му в центрі Києва було відкрито бутік Вікторії Гресь «VG», а у 2000-му — зареєстрована торгова марка Victoria Gres.

У 2003 році Гресь показала свою колекцію в США і Канаді. У 2005–2007 роках будинок моди Victoria Gres представляв свої колекції на Russian Fashion Week у Москві.

У березні 2006 року в рамках Ukrainian Fashion Week будинок моди Victoria Gres представив лінію одягу та аксесуарів prêt-a-porte під торговою маркою Victoria Gres by GRES. У жовтні 2006-го на ринок вийшла джинсова лінія Gres DENIM, а у грудні Гресь показала ювілейну колекцію Victoria Gres Couture.

У 2007 році вона запустила лінію Gres Dеcor. У 2008 році Гресь створила костюми для світового концертного туру співачки Джанет Джексон. У червні 2014 року Гресь на день інаугурації президента України створила вбрання для першої леді Марини Порошенко.

Щорічно бренд представляє чотири колекції – дві сезонні прет-а-порте, колекцію вечірніх суконь Gres Couture і колекцію круїзних білих суконь. З 2017 року бренд не приймає участі в Тижні моди, показуючи свої колекції сезон в сезон на окремих локаціях.

Джерела:

  1. VICTORIA GRES
  2. Виктория Гресь
  3. Первая леди Марина Порошенко для инаугурации выбрала наряды от дизайнеров Пустовит и Гресь
  4. VICTORIA GRES – БРЕНД С 25-ЛЕТНЕЙ ИСТОРИЕЙ, СОЗДАННЫЙ ДИЗАЙНЕРОМ ВИКТОРИЕЙ ГРЕСЬ
  5. 100 знаменитостей мира моды [Текст] / Скляренко В.М.; Вологжина Н.И.; Исаенко О.Я; И.А.Колозинская. – Харьков : Фолио, 2006. – 509 с.