Олексій Залевський — український дизайнер, режисер, сценарист, продюсер, художник.

Народився 1974 року в Києві, у 1993-му закінчив Одеське театрально-художнє технічне училище за спеціальностями художник-гример і художник-лялькар. 1993 – перша колекція “Страсти по бутылке”.
1995 – перша премія на фестивалі “Адміралтейська голка” (Санкт-Петербурґ).


1997 – перший показ на Ukrainian Fashion Week. Початок створення регулярних сезонних колекцій під брендом ZALEVSKIY.
1999 – отримав національну премію “Київська пектораль” як художник-постановник та художник з костюмів за виставу “Місто майстрів”
З 1999-го – член журі UFW в Конкурсі молодих дизайнерів “Сезони моди – погляд у майбутнє”.
2000 – створення івент-студії  Z-event. Співпраця як режисера-постановника та співорганізатора з фешн-проектами (“Чорна перлина”, “Перлини сезону”, “Київський подіум” та ін).

2002-2007 – співведучий популярного ТВ-шоу “Шанс”
З 2004-го – член Ukrainian Fashion Council – національної асоціації українських дизайнерів.
2005 – запуск у виробництво другої лінії “Z by Zalevskiy”.
2006-2008 – співавтор та куратор благодійного проекту Фонду Олени Франчук “Fashion Aid”, спрямованого на допомогу ВІЛ-інфікованим.
З 2007-го  – постійний режисер-постановник проекту UFW Holiday Fashion Week (Одеса)


2008 – участь у Вашинґтонському Тижні Моди. Створення авторського дизайну упаковок та колекції аксесуарів для марки сигарет Glamour. Створення форми для клубу підтримки Олімпійської Збірної України (спільно з МТС). 2009 – вихід фотоальбому “Zalevskiy”.  Створення костюмів для постановки “Вишневого саду” А.П. Чехова у Рівненському академічному театрі. Співпраця з українськими та російським телеканалами: стиль і костюми для телевізійних проектіви “Хто проти блондинок” (Новий канал, Україна) та “Відчайдушні домогосподарки” (РТР, Росія). Режисер-постановник проекту “Зірка+Зірка 2” (канал 1+1, Україна).

Олексій є не лише дизайнером своїх колекцій, але й блискучим постановником своїх показів. Іскрометні шоу, що запам’ятовуються, вправно епатують публіку і привертають увагу преси до дефіле ТМ ZALEVSKIY. Преса називає його «королем авангарду» та «інфант терибль» української моди. Шанувальники таланту Олексія Залевського – це завжди яскраві та неординарні особистості, які знають собі ціну, впевнені у собі і не бояться привернути до себе увагу оточуючих.

Джерела:

  1. ZALEVSKIY
  2. Олексій Залевський: Головна заслуга українських дизайнерів – люди перестали боятися Made in Ukraine
  3. Алексей Залевский
  4. ОЛЕКСІЙ ЗАЛЕВСЬКИЙ