Лілія Григорівна Пустовіт  — український дизайнер одягу. Має свій дизайнерський бренд «POUSTOVIT».

Лілія Пустовіт – президент Синдикату Моди України, одна з найбільш успішних і продаваних українських дизайнерів. У Лілії, не бракує знаменитих клієнтів. Серед її клієнток Софія Ротару, Руслана, Катерина та Віталіна Ющенко, Христина Орбакайте, Віра Глаголєва, Тіна Канделакі та ін.

У 1983 році вступила до Київського технологічного інституту легкої промисловості (факультет швейного виробництва), потрапила в Молдавію – на швейну фабрику міста Бендери, де незабаром стала головним художником. Також стажувалася в L’Universite de l’Art moderne (Париж). На початку 90-х рр. Лілія повертається до Києва, де, працюючи в українському центрі моди «Екста», вона створила свою першу професійну колекцію. 1994 рік – перша авторська колекція дизайнера представлена ​​на виставці «Easter Wind» в Тулузі, Франція. У цьому ж році вона стажувалася в паризькому L’Universite de l’Art moderne.

У 1996 році Лілія Пустовіт отримала Гран-прі «Золотий гудзик» міжнародного фестивалю «In Vogue», Вільнюс (Литва), після чого голова журі конкурсу Даніель Ештер запросив її на роботу в свій паризький Будинок Daniel Hechter в якості дизайнера жіночої колекції pret-a -porter. Дизайнер брала участь «Salon du prкt-a-porter feminine», Париж (Франція). Через рік Лілія Пустовіт повернулася на Україну, щоб почати роботу над власним брендом.

Торгова марка nb poustovit створена в червні 1998 року і є результатом співпраці тканинної фірми «Nota Bene» і дизайнера Лілії Пустовіт. З цього ж часу вона почала показувати свої колекції на Тижні моди – Ukrainian Fashion Week.

З 2004 року Лілія Пустовіт – президент Синдикату Моди України. 2006 рік – створення лінії POUSTOVIT WEEKEND. З 2006 року Лілія очолює експертний комітет Ради Моди. Завдяки співпраці з Девідом Фоулі, c 2007 роки роботи Пустовіт почали продавати і в лондонському концепт-сторі Dover Street Market, а пізніше – в сеульському 10 Corso Como і паризькому L’Eclaireur.

Згідно з графіком світової індустрії моди Лілія двічі в рік демонструє колекції для бренду POUSTOVIT на Ukrainian Fashion Week. З 2009 року колекція POUSTOVIT представлена ​​в LEFORMе. У 2010 році Пустовіт випустила більш демократичну (другу) лінію одягу L.P. by Poustovit. Тоді ж модельєр розробила для найбільшого українського продавця взуття MTI (мережа “Інтертоп”) колекцію Poustovit for Braska. Не був забутий і “рідний” для Пустовіт преміальний сегмент. Дизайнер домовилася про продажі в найбільшій мережі магазинів преміум-класу Helen Marlen.

У 2012 році журнал «Фокус» віддав Лілії Пустовіт 75 місце в рейтингу «100 найвпливовіших жінок України». У 2019 спільно з роздрібною мережею магазинів взуття і одягу ІНТЕРТОП створила колекцію одягу Poustovit x Intertop.

Джерела:

  1. Стратегія Лілії Пустовіт
  2. Пустовит Лилия Григорьевна
  3. Разом весело йти: спільна колекція одягу Poustovit x Intertop
  4. podium
  5. 100 знаменитостей мира моды [Текст] / Скляренко В.М.; Вологжина Н.И.; Исаенко О.Я; И.А.Колозинская. – Харьков : Фолио, 2006. – 509 с.